איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט

הנבחרת האולימפית טוקיו 2020

אנדראה מורז
תאריך לידה
29/01/1992
אגודה
הפועל ירושלים
מאמן/ת
דייויד מארש
משחים עיקריים
חופשי
אנדי (אנדראה) מורז היא פיינליסטית אולימפית, שיאנית ואלופת ישראל בשחייה. מורז נולדה וגדלה בארצות הברית למשפחה של שחיינים. סבה מצד אימה היה חבר נבחרת השחייה של צרפת. גם ג'וזף (ג'ו) מורז, סבה מצד אביה שחה בקבוצה היהודית "הכח וינה" מאוסטריה (שהוקמה לפני מלחמת העולם השנייה) ב-1930, והוא סיפר איך לאחר סיפוח המדינה להיטלר, השחיינים היהודים הוכו קשות בבריכה על ידי נאצים. ב-1938, הוא היגר לארצות הברית ושירת בצבא האמריקאי. האב החורג של אביה, ריימונד פדרמן, גם כן יהודי, היה בן 14 כשהוריו הסתירו אותו בארון מתחת לגרם מדרגות מפני הגסטפו שהגיעו לצרפת תחת שליטת הנאצים. כל משפחתו נספתה באושוויץ, אך הוא הצליח להימלט לחוות בדרום צרפת. שנים לאחר מכן, הוא הפך לשחיין גב מוביל בנבחרת צרפת, והוא היגר ב-1947 לארצות הברית. גם אביה ואחיה היו שחיינים.

מורז שחתה בכל שנות נעוריה, וכך גם זכתה למלגת לימודים ושחייה באוניברסיטת סטנפורד קדם רפואי. במהלך שנותיה כשחיינית בארה"ב הגיעה פעמיים לישראל כדי להשתתף במשחקי המכביה. בשנת 2014, לאחר השתתפותה במכביה ה-19, עלתה לישראל והצטרפה מיידית לנבחרת ישראל ולאימוניה במכון וינגייט. בישראל עשתה מורז זינוק מקצועי משמעותי לקריירת השחייה שלה. היא הפכה במהרה לאלופה ושיאנית ישראל בכל משחי החופשי הקצרים והבינוניים, וכן במשחי הגב, וייצגה את ישראל בזירה הבינלאומית בשלל תחרויות. ארבע פעמים השתתפה באליפויות אירופה ופעמיים באליפויות העולם, והעפילה לשלל גמרים וחצאי גמר. הישגי השיא שלה באירופה כוללים פעמיים מקום חמישי במשחים האישיים ומקום רביעי עם השליחים באליפות אירופה בשנה שעברה. כמו כן, השתתפה בשתי עונות של ליגת ה-ISL, והייתה לישראלית הראשונה שמנצחת משחה בליגה היוקרתית.

אנדי העפילה פעמיים למשחקים האולימפיים, ריו 2016 וטוקיו 2020. בטוקיו רשמה את הישגי השיא שלה בקריירה, עם העפלה היסטורית לגמר בשליחים 4X100 מעורב מיקס, תוך קביעת שיא ישראלי אדיר, במשותף עם אנסטסיה גורבנקו, איתי גולדפדן וגל כהן גרומי. במשחה האישי ל-100 חופשי שברה את השיא הישראלי וחתמה תחרות מצוינת מבחינתה.  

אנדי הצליחה במהלך שנותיה בישראל לשלב את היותה שחיינית הישגית ברמות הגבוהות ביותר עם לימודי רפואה תובעניים באוניברסיטת ת"א.

עמוד הויקיפדיה של אנדי
שיאים אישיים ותוצאות

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200