איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  בדרך לרומא: מי קבע ומי קרוב לקריטריון האירופי?

בדרך לרומא: מי קבע ומי קרוב לקריטריון האירופי?

תאריך: 25/07/2022
בדרך לרומא: מי קבע ומי קרוב לקריטריון האירופי?
אליפות ישראל בשחייה נפתחת ביום שלישי במכון וינגייט, ופרט לכך שתכריע את זהות האגודה האלופה והתארים האישיים כמובן, היא תשמש גם כתחרות הקריטריון האחרונה לקראת אליפות אירופה. לכן, זה בדיוק הזמן לבדוק מה מצב המשלחת לאליפות לרומא בשלב זה ומי עוד מועמדים ומועמדות להיכנס.

ראשית, נזכיר - תחרות הקריטריון הראשונה לרומא הייתה גביע האיגוד, וכבר בה מספר שחייניות ושחיינים נכנסו לנבחרת. לאחר מכן, ניתן היה לקבוע את הקריטריון גם באליפות העולם בבודפשט או באליפות אירופה לנוער ברומניה, וכעת מגיעה הזדמנות נוספת, בה בדומה לגביע האיגוד יש לקבוע את הקריטריון פעמיים - במוקדמות ובערב (פרט למשחים הארוכים).

עד כה קבעו קריטריון 14 שחיינים ושחיינים, מהם 12 יהיו חלק מהנבחרת ברומא. ה-12 כוללים את דריה גולובטי (הפועל בת ים), אנסטסיה גורבנקו, בר סולובייצ'יק (מכבי קרית ביאליק), לאה פולונסקי, אביב ברזלי, רון פולונסקי מירון חרותי, דוד גרצ'יק (מכבי חיפה), דניס לוקטב (מכבי אשדוד), כריס פיצ'וגין (ירושלים רבתי), מיכאל לייטרובסקי (הפועל דולפין נתניה ויואב רומנו (מכבי שוהם). שניים נוספים שקבעו את הקריטריון אך ייעדרו מרומא כהחלטה מקצועית הם תומר פרנקל (הפועל ירושלים) וגל כהן גרומי (הפועל עירוני הוד"ש).


(ברזלי, פולונסקי, גורבנקו וגולובטי. כולן כבר בפנים. צילום: סימונה קסטרווילארי)

אז מי יכולים לקבוע את הקריטריון ולהצטרף אליהם? ראשון ברשימה הוא הפיינליסט האולימפי יעקב טומרקין. יעקב יכול לקבוע את הקריטריון כבר ביום הראשון ב-200 גב, בו הזמן הנדרש הוא 2:00.06 ד', או ב-200 מעורב אישי ביום שבת, שם זמן היעד הוא 2:01.44 דקות. אולימפי נוסף שינסה להצטרף אוטומטית דרך המשחים האישיים הוא דניאל נמיר, אשר זקוק ל-1:49.21 דקות ב-200 חופשי, כששיאו האישי עומד על 1:47.86 דקות.

עוד ינסו לעשות זאת פיינליסט אליפות העולם בבריכות קצרות איתן בן שטרית, אשר יחפש את זמני היעד במשחי המעורב (ב-400 הוא זקוק ל-4:22.56 דקות, כששיאו הוא 4:21.57 דקות). גם שיאיו האישיים של אדם מראענה במשחי הגב קרובים מאוד לקריטריון, אותו ינסה להשיג במהלך התחרות.  שני צעירים שקרובים מאוד לזמני היעד הם שחייני נבחרת הנוער ענבר דנציגר ומרטין קרטאבי. ענבר הוא שיאן הנוער הטרי ב-100 גב עם 55.01 שניות, מרחק 13 מאיות מהקריטריון, בעוד למרטין, מדליסט הארד מאליפות אירופה לנוער, חסרה עשירית כדי להבטיח את מקומו. 


(טומרקין. יצטרף גם הוא לרומא?)

כמובן שתמיד יכולות להיות הפתעות נעימות משחייניות ושחיינים נוספים, אך ניסינו לסקור בשלב זה את אלו הקרובים ביותר. נזכיר כי מלבד אלו שיקבעו את הקריטריון האוטומטי, למאמן הנבחרת יש זכות להוסיף לרשימה שחייניות ושחיינים אשר הוא רואה לנכון, לצורך השלמת מקום למשחי השליחים או למשחים אישיים, ובכל מקרה הרשימה הסופית תפורסם בשבוע שלאחר אליפות ישראל. בהצלחה לשחייניות ולשחיינים! 

לקריטריון המלא לאליפות אירופה
לעמוד התחרות - אליפות ישראל arena
 

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200