איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  "סבלנות מברזל" - הכירו את מרסי אן נג'ירה

"סבלנות מברזל" - הכירו את מרסי אן נג'ירה

תאריך: 14/07/2022
"סבלנות מברזל" - הכירו את מרסי אן נג'ירה
(תמונות: גלעד קוולרצ'יק)
כתבתו של דניאל מרגולין

"מים שקטים חודרים עמוק" הוא במקור בכלל פתגם לטיני, שגורס כי גם מי שנראית מבחוץ שקטה ושלוה, עשויה להיות מבפנים בעלת אישיות חזקה, מורכבת וכריזמטית. ביטוי זה משמש, לפי ויקיפדיה לפחות, גם סיסמת עידוד ודרבון: אפשר להשיג כל מטרה, גם קשָה, וכל הדרוש הוא התמדה והשקעה.

הפתגם מתאר באופן מדויק להפליא את השחיינית בת ה-17 מרסי אן-נג'ירה. עם קצת חשש, מעט מבוכה וצניעות רבה, נפגשנו עם מרסי-אן ומאמנה נמרוד פרידמן בבריכת השחייה של בני הרצליה כדי לחלוק עמנו את סיפורה, רגע לפני שהיא מזנקת למים כחלק מנבחרת ישראל לתחרויות המכביה, שם תשחה 100 גב ו-100 חזה.

 
מרסי-אן, ספרי לנו קצת על עצמך.
"שמי מרסי אן-נג'ירה, בת 17, גרה, לומדת ושוחה בהרצליה. בני-הרצליה היא כמו בית שני עבורי, הרבה מעבר לאגודת שחייה".

"בתוך המים, הסגנון שאני טובה בהם הם חזה וגב, ואני ספרינטרית – מה שאומר שאני שוחה רק 50 ו-100 מ'. פרפר אני מחשיבה לסגנון ג' שלי ויוצא לי לעתים להתחרות גם בו. למרות שישנם שלושה סגנון שאני חושבת שאני טובה בהם, אני לא רואה את עצמי שוחה מעורב-אישי. קשה לי לשלב את כל הסגנונות ביחד, אבל לכו תדעו, אם אעבוד על זה אולי אצליח".


 
מה היה הרגע הכי מרגש בקריירה שלך?
"באיזה אליפות קיבלתי גביע, אבל חילקו אותו רק בתחרות אחרי כשאני כבר לא הייתי. המאמן שלי נמרוד הביא לי אותו באימון הבא, חיבק אותי ואמר לי שהוא מאוד גאה בי. זהו ללא ספק הרגע הכי משמעותי שהיה לי בשחייה אי פעם!".

בגביע האיגוד ניסית לקבוע את הקריטריון לאליפות אירופה לנוער ב-100 מ' גב. הקריטריון עמד על 1:04.12, כשבבוקר שחית 1:04.56 ובערב 1:03.79. בגלל שנדרש לאשרר זמנים, לא קבעת למעשה את הקריטריון. איך את מרגישה לגבי זה?
"מאוד מאכזב לפספס את הקריטריון לאליפות אירופה לנוער, בטח ובטח כשבערב הצלחתי לשחות מהר יותר מהזמן הנדרש. בערב הראיתי שאני כן מסוגלת, ואני בטוחה שיהיו עוד המון הזדמנויות בעתיד לקבוע קריטריונים לתחרויות אחרות – אליפות אירופה בוגרים למשל, ואני משתדלת לא לתת לזה להשתלט עליי. אני ממש לא מתכוונת לפרוש בזמן הקרוב, בטח לא בגלל אי-עמידה בקריטריון".

איך החיים החברתיים נפגשים עם השחייה אצלך?
"אני מאוד אנרגטית באימונים – אוהבת לדבר ולצחוק עם החברים שלי בקבוצה. בתחרויות זה כבר עולה רמה, כשכל שחיין ושחיינית מהקבוצה ששוחה אני מעודדת אותו בכל הכוח. השמועה מספרת שהצעקות שלי כבר מוכרות!".

 
נמרוד, אתה יכול לאשר לנו את זה?
"הו-הו. מי שמכיר או לא מכיר את מרסי-אן, שומע את העידוד שלה בכל בריכת וינגייט ואולי גם בכל מכון וינגייט. הצרחות שלה פשוט מחרישות אוזניים אבל זה לא מסתכם רק בעידוד וצעקות - היא מתקשרת עם צעירים ובוגרים כאחד, ומבחינתי היא הקפטן של הקבוצה. נכס לכל מאמן, מקצועית וחברתית כאחד".

ספר לנו אנקדוטה אחת שיכולה לתאר לנו מי זו מרסי-אן
"בגיל 14 היא עשתה שיא גילאים ב-100 מ' גב בבריכה קצרה (1:03.3). במשך שנתיים תמימות לא הצליחה לשפר את התוצאה שלה, אבל היא לא הרימה ידיים. נתנה בכל אימון את המאה אחוז שלה, עבדה על כח, תת-מיימי – איפה שהיה מה לשפר, היא ניסתה לשפר. היא הייתה קרובה ורחוקה מהשיא לסירוגין, ובגיל 16, פרצה שוב קדימה וקיזזה שנייה שלמה מהשיא (1:02.3), שנתיים מאוחר יותר".

"מי שספורטאי תחרותי יודע כמה קשה זה לא לשפר ואיך בקלות יכלה הייתה גם להיכנע, אבל לא מרסי-אן. יש לה סבלנות מברזל ואמונה עצמית שמבדילים אותה משחיינים אחרים, וזו השורה התחתונה – חשוב להמשיך להתאמן קשה גם כשלא מתקדמים".
 

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200