איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  הקרבות הגדולים הצפויים בגביע האיגוד

הקרבות הגדולים הצפויים בגביע האיגוד

תאריך: 06/05/2022
הקרבות הגדולים הצפויים בגביע האיגוד
(פרנקל וגרומי. צילום: גיא יחיאלי)

גביע האיגוד, תחרות הקריטריונים הישראלית, כבר ממש מעבר לפינה. ביום שלישי ב-17:30 ייזנקו השחייניות והשחיינים לבריכה הלאומית במכון וינגייט (הכניסה חופשית), באחד מרגעי השיא של עונת השחייה הישראלית. רגע לפני, החלטנו לסקור עבורכם כמה מהקרבות המרתקים שצפויים במים (שלושה אצל הגברים ושלושה אצל הנשים), חלקם אפילו קרבות ישירים על קריטריונים.

100 גב - יעקב טומרקין מול מיכאל לייטרובסקי
מתי: רביעי בערב

אם לא יהיו תקלות, אנחנו צפויים בגמר של יום רביעי לקרב ראש בראש בין שני הגביסטים האולימפיים המובילים של ישראל כיום. השיאן הישראלי ממכבי אשדוד יעקב טומרקין חזר לאחרונה להתמקד במשחי הגב כמו פעם, ומולו ניצב מיכאל לייטרובסקי מהפועל דולפין נתניה, מי שזה עתה סיים עונת פרשמן בדרום קרוליינה, ושיאו האישי רחוק רק 24 מאיות מהשיא הישראלי של יעקב. כדי לסבך את זה עוד יותר, גם דוד גרצ'יק (מכבי חיפה), אדם מראענה (מכבי חיפה) וענבר דנציגר (מכבי קרית אונו, אקדמיה) הצעירים יותר ינסו להתקרב מאחור.


(טומרקין. ישמור על הבכורה?)

100 פרפר - רכאח, הראל או שטיימן
מתי: רביעי בערב

אופיר רכאח מהפועל בת ים ושרון שטיימן מהפועל פליפר חדרה בנות ה-17 רודפות אחרי הקריטריון לאליפות אירופה לנוער, ואולי אף אחרי הקריטריון לבוגרות בעיקר במרחק הכפול. ב-100, המטרה היא קודם כל ניצחון, כאשר מי שעשויה לגנוב אותו לשתיהן היא רז הראל בת ה-18 ממכבי חיפה. גם נועה יעיש מהפועל בת ים קרובה מאוד לשלושתן ותנסה להפתיע.


(אופיר רכאח. קרב נהדר בפרפר)

200 חופשי - מארבעה יוצא אחד
מתי: חמישי בערב

אחרי משחה השיא שסיפק ה-200 חופשי באליפות ישראל בקיץ שעבר, אנחנו צפויים לעוד משחה איכותי, בו קשה מאוד להמר על מנצח. השיאן הישראלי דניס לוקטב (מכבי אשדוד) יפגוש את האולימפיים גל כהן גרומי ותומר פרנקל ואת השיאן במרחק הכפול בר סולובייצ'יק לקרב אדיר. כל הארבעה חוזרים מעונה עמוסה במכללות, כאשר פרנקל הוא היחיד מביניהם שכבר השיג את הכרטיס לאליפות העולם בבודפשט.


(דניס לוקטב. שוב יחגוג?)

100 חזה נשים - אייזברוך, נגירה או אוסישקין
מתי: חמישי בערב

עוד קרב פתוח ומסקרן. קרן אייזברוך בת ה-16 מגיעה עם השיא האישי המהיר ביותר וכסגנית אלופת ישראל במשחה הזה, מרסי אן נג'ירה בת ה-17 הראתה באליפות החורף את מגמת השיפור בה היא נמצאת, ונטע אוסישקין בת ה-19 מביאה איתה ניסיון וכבר הוכיחה ווינריות במשחים צמודים לא פעם.


(קרן אייזברוך. מצפה לה קרב מעניין)

1,500 חופשי גברים
מתי: שלישי בערב

פוטנציאל לאחד ממשחי המרחקים המהירים שהיו לנו אי פעם. עבור שיאן ישראל מתן רודיטי זו אמנם לא תחרות מטרה, אך הוא כבר הוכיח יכולות גם בעומס. מולו יעמדו אלוף ישראל בבריכות קצרות עדו גל, האלוף ב-800 יואב רומנו וזוכה הכסף בדצמבר יונתן אחדות. כולם עם פוטנציאל של משחה סביב 15:30-15:40 דקות, ואולי דווקא הטקטיקה היא זו שתנצח הפעם.


(מתן רודיטי. ינצח גם בבריכה?)

800 חופשי נשים
מתי: שישי בערב

המשחה שינעל את התחרות יכול להיות גם אחד הצמודים בה. שלוש המדליסטיות מהאליפות האחרונה בקיץ - בקי פוזדנר מהפועל בת ים, אורין גבלן מהפועל עירוני הוד השרון ועומר שורץ ממכבי קרית ביאליק צפויות להיאבק שוב על הניצחון, כששתי הראשונות כבר ירדו בקריירה מגבול תשע הדקות ולא מן הנמנע שהפעם שלושתן יעשו זאת. השאלה היא מי תהיה המהירה מכולן?

ההצבות המלאות לתחרות נמצאות בעמוד התחאות באתר האיגוד
 


(בקי פוזדנר. רוצה עוד ניצחון)

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200