איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  דייויד מארש נכנס להיכל התהילה הבינ"ל של השחייה

דייויד מארש נכנס להיכל התהילה הבינ"ל של השחייה

תאריך: 10/10/2021
דייויד מארש נכנס להיכל התהילה הבינ"ל של השחייה
בטקס מרגש במיוחד שנדחה ביותר משנה עקב מגיפת הקורונה, נכנס הלילה (בין שבת לראשון) מאמן השחייה דייויד מארש להיכל התהילה הבינלאומי של השחייה. מאמן השחייה האמריקאי משמש בשנים האחרונות כיועץ העל של איגוד השחייה בישראל וכמאמן הראשי של מרכז המצוינות של האיגוד בסן דייגו, וכן היה חלק מצוות האימון של נבחרת ישראל למשחקים האולימפיים בטוקיו.

מארש בן ה-63 נבחר כמי שייכנס להיכל התהילה כבר לפני שנתיים למחזור 2020 של ההיכל, אולם בעקבות הקורונה הטקס נדחה ונערך כעת. מי שהכריז על מארש והזמין אותו לבמה היה ראודי גיינס, כיום פרשן השחייה של NBC, ובעבר אלוף אולימפי ששחה לצידו של מארש ולאחר מכן גם התאמן אצלו. בין הנוכחים בטקס היה גם שחיין העבר האולימפי הישראלי יואב ברוק, ששחה גם הוא אצל מארש והגיע במיוחד לפלורידה כדי לחלוק לו כבוד.


בין הישגיו של מארש: אימון של מעל 50 שחיינים אולימפיים מ-20 מדינות שונות (בהם ראיין לוכטה, אנתוני ארווין, קייטלין בייקר, סזאר סיילו ועוד), הובלת נבחרת הנשים של ארה"ב כמאמן ראשי למשחקים האולימפיים המוצלחים ביותר שלה ב-2016, הובלת מכללת אובורן לשבע אליפויות NCAA אצל הגברים וחמש אליפויות אצל הנשים, הקמת הקבוצה המקצוענית Team Elite בסן דייגו וכן עבודתו באיגוד השחייה הישראלי, שהוזכרה גם היא מעל בימת הטקס.

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה: "בשם כל השחייה הישראלית, אני שולח ברכות חמות לדייב על כניסתו להיכל התהילה של השחייה. אין ראוי ממנו להיבחר למעמד זה, אשר מהווה את אחת מפסגות שאיפותיו של כל מאמן בעולם. אני שמח שבין הישגיו האדירים נכללים גם כמה של השחייה הישראלית ואנו בטוחים כי זו רק ההתחלה והישגים גדולים ומפוארים עוד לפניו ולפנינו. Congratulations, Coach".

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200