איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  מספרד עד נתניה: סוף שבוע מכריע בשחייה הישראלית

מספרד עד נתניה: סוף שבוע מכריע בשחייה הישראלית

תאריך: 10/06/2021
מספרד עד נתניה: סוף שבוע מכריע בשחייה הישראלית
שתי תחרויות מכריעות במיוחד לשחייה הישראלית לקראת המשחקים האולימפיים מתחילות מחר (שישי). במכון וינגייט, תחל אליפות ישראל arena לבוגרים המהווה תחרות הקריטריון למשחקים האולימפיים, ובמקביל בברצלונה הדואט של נבחרת ישראל בשחייה אמנותית יתחרה בתחרות הקווליפיקציה, בסיומה יוכרע האם יעפילו גם הן לטוקיו.

כאן בארץ, מצפים לשחייניות ולשחיינים ארבעה ימי תחרויות, כאשר פרט לתואר הנכסף של אלוף או אלופת ישראל, מדובר גם בהזדמנות הלפני אחרונה (והאחרונה על אדמת ישראל) להשיג את הקריטריונים הדרושים לטוקיו ולהצטרף למשלחת. הכניסה לקהל חופשית, הצגות גמרי א' בשישי ובראשון ישודרו בספורט 5, כששאר ההצגות יועברו בפייסבוק וכאן באתר. בין המוקדים - תומר פרנקל, שכבר קבע את הקריטריון האולימפי ב-100 פרפר, ינסה לאשרר אותו, אנדי מורז (100 חופשי) ויעקב טומרקין (100 גב ו-200 מ.א), ינסו להבטיח את מקומם עם השגת הקריטריון הישראלי, לאחר שעמדו בקריטריון הבינ"ל. 

שחייניות ושחיינים נוספים ינסו להשיגו בווינגייט את הקריטריון, כאשר בין אלו שקרובים אליו יחסית לפי התחרויות האחרונות הם לאה פולונסקי ב-200 מעורב אישי, מיכאל לייטרובסקי ב-100 מטר גב, אביב ברזלי ב-200 גב ובר סולובייצ'יק ב-800 חופשי. כמו כן, דריכות גדולה לקראת המשחה ל-200 חופשי, אשר יכריע מי יהיו השחייניות והשחיינים אשר יקחו חלק בנבחרות השליחים 4X200 חופשי בטוקיו.

הצבות מלאות בעמוד התחרות

במקביל, הדואט הישראלי בשחייה אמנותית, המורכב מעדן בלכר ושלי בובריצקי, ינסה להשיג את הכרטיס לטוקיו בברצלונה. השחייניות, המודרכות על ידי סבטלנה בלכר ואנה טרס, צריכות לסיים בין שמונת הדואטים הראשונים בניקוד המשוקלל של שני התרגילים שיבצעו (הטכני והחופשי) כדי להשיג את ההעפלה. זאת, לאחר ש-10 דואטים השיגו את המקום דרך ההעפלה של קבוצותיהם באליפות העולם האחרונה, ועוד 4 דרך הכרטיסים היבשתיים. עוד בברצלונה, תתחרה השחיינית הישראלית פולינה פריקזצ'יקובה בתרגיל הסולו החופשי (הלא אולימפי), בחלק מתחרות הסופר-פיינל של פינ"א. שידורים חיים בשבת ב-11:00 וב-18:00, ובראשון מ-16:00, בספורט 5.

אתר התחרות

יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון: "אלו ימים מרגשים מאוד במסע שלנו לעבר המשחקים האולימפיים. אנחנו שמחים מאוד לקיים את אליפות ישראל ותחרות הקריטריון, אחרי שנתיים שלא נערכה בגלל הקורונה, ועוד יותר שמח שסוף סוף היציעים יהיו מלאים. כולנו מאחלים הצלחה לכל השחייניות והשחיינים וכולי תקווה שגם מהבריכה, גם מנבחרת השחייה האמנותית שלנו, וגם מנבחרת המים הפתוחים שתתחרה בשבוע הבא, יצאו כמה שיותר נציגות ונציגים ברמה גבוהה למשחקים האולימפיים. אני רוצה להזמין את כל אוהבי השחייה להגיע לצפות בשחיינים הנהדרים שלנו. הכניסה חינם ומובטחים קרבות מעניינים. בואו לעודד ולתמוך בשחיינים".

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200