איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  הדור הבא: הכל על תחרות הקריטריונים לקומן

הדור הבא: הכל על תחרות הקריטריונים לקומן

תאריך: 04/05/2021
הדור הבא: הכל על תחרות הקריטריונים לקומן
(צילום: גלעד קוולרצ'יק)

אחרי תחרויות הקריטריון לבוגרים ולנוער, הן בבריכה והן במים הפתוחים, הגיע הזמן לדור הצעיר יותר, הלא הוא גיל קומן (קדטים אם תרצו), בתחרות הקריטריונים לנבחרת הקומן. התחרות תיערך בסוף השבוע הקרוב, בימים שישי ושבת, בבריכה הלאומית במכון וינגייט, במה שתהיה גם התחרות הראשונה מאז פרוץ הקורונה, אליה תתאפשר כניסת צופים מבוקרת (קניית כרטיסים מראש בעלות של 10 ש"ח דרך האגודות בלבד). התחרות גם תועבר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של איגוד השחייה ובאתר האיגוד.

אז מה זה בעצם סגל קומן? ובכן, המילה COMEN היא ראשי תיבות - COnfederación MEditerránea de Natación, או בתרגום חופשי התאחדות מדינות הים התיכון בשחייה. גוף זה מארגן בכל שנה תחרות איכותית לגילאים הצעירים, 14-13 אצל הבנות ו-16-15 אצל הבנים, כמו גם תחרויות נוספות בענפי המים השונים. בשנה שעברה, תחרות זו, הנקראת גם גביע קומן, או אליפות מדינות הים התיכון, התבטלה בשל התפרצות נגיף קורונה, כאשר גם השנה נכון לכתיבת שורות אלו התחרות מוטלת בספק ועדיין לא נקבע לה תאריך.

איגוד השחייה החליט כי על אף העובדה שקיומה של תחרות המטרה הבינלאומית בספק, ישנה חשיבות מקצועית עליונה בבניית סגל נבחרת קומן, הן להתפתחות השחייניות והשחיינים עצמם, הן לאגודות והן לכלל השחייה הישראלית. עוד הוחלט, כי גם במקרה שלא יתקיים השנה גביע קומן, השחייניות והשחיינים שישיגו את הקריטריונים וייכנסו לנבחרת ייצאו יחד לתחרות מטרה אחרת או לחילופין למחנה אימונים איכותי בחו"ל.

ואיך נכנסים לנבחרת? ראשית, כמו בכל תחרות מטרה, יש לשחות מהר מזמני הקריטריון המוצגים במסמך הקריטריונים המלא. בכל משחה, לכל היותר 2 שחייניות או שחיינים יכולים לייצג את ישראל, כך שיש להיות גם בין השניים המהירים אשר קובעים קריטריון. בנוסף, המגבלה הכוללת היא של 20 שחיינים ושחייניות בסך הכל בנבחרת, כך שאם יקבעו את הקריטריון מספר גדול יותר של שחיינים, המקום הראשון בכל משחה אשר קבע את הקריטריון מקומו מובטח. השחיינים אשר קבעו את הקריטריון ויהיו מדורגים במקום השני ייבחרו על פי תרומתם המשוערת לנבחרת (מרחק מן הקריטריון, משחי שליחים, יכולת להתברג במקומות הראשוני,1 התברגות בניקוד הקבוצתי וכדומה), איכות תוצאותיהם ושיקול דעת מאמן הנבחרת. 

את ההרשמות לתחרות, כמו גם התקנון, בו מופיע סדר המשחים ותנאי הכניסה לצופים (תו ירוק), ניתן למצוא כאן בעמוד התחרות באתר.

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200