איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  "כל ילד וילדה חייבים ללמוד שחייה"

"כל ילד וילדה חייבים ללמוד שחייה"

תאריך: 21/04/2021
"כל ילד וילדה חייבים ללמוד שחייה"
הבריכה הלאומית במכון וינגייט הייתה הפעם ריקה מאדם. המים היו שקטים לחלוטין, ואפילו האורות עומעמו מעט לכבוד המאורע - וובינר הורים מיוחד של איגוד השחייה וארגון בטרם לבטיחות ילדים בנושא "שחייה - המפתח לבטיחות ולבטיחות ילדים". הוובינר נועד להגביר את המודעות בקרב ההורים לחשיבות לימודי השחייה לילדיהם, הן בטיחותית כצעד מונע טביעות והן התפתחותית ובריאותית.

המטרה המרכזית של שיתוף הפעולה האסטרטגי בין האיגוד לבין ארגון בטרם היא כאמור מניעת טביעות. טביעה היא גורם המוות מספר 2 בקרב ילדים (אחרי תאונות דרכים) ומכיוון שהוכח כי אחת הדרכים למנוע את אותם מקרים טרגיים הוא לימודי שחייה, השת"פ הזה הוא מתבקש. למעשה, מחקרים הוכיחו כי לימוד שחייה, ולו הבסיסי ביותר, בקרב ילדים מפחית את הסיכוי שלהם לטבוע למוות ב-88 אחוזים. 


אנו באיגוד השחייה יודעים להמליץ על אגודות השחייה הרשומות באיגוד כמקום הטוב ביותר לילדיכם ללמוד בו. האגודות מנהלות בכל קיץ בתי ספר לשחייה ומחויבות לעשות זאת עם מאמנים ומדריכים מוסמכים, אשר עברו את ההכשרה המתאימה לכך. את רשימת האגודות המלאה תוכלו למצוא כאן באתר האיגוד. נבהיר, כי ההמלצה של ארגון בטרם היא להתחיל ללמוד שחייה בגיל צעיר בהתאם להתפתחות הילד. עבור פעוטות ישנם לימודי הסתגלות למים ושחיית תינוקות אשר אינם מהווים לימודי שחייה, אך מהווים הכנה טובה לכך ובהחלט מומלצים גם הם.

את הוובינר אמש הנחתה גליה שפריר ציונוב, מומחית לבטיחות מטעם ארגון בטרם לבטיחות ילדים, ולקחו בו חלק גם פרופ' נעמה קונסטנטיני, מנהלת המרכז לרפואת ספורט בשערי צדק ורופאת איגוד השחייה, יעקב טומרקין, שחיין נבחרת ישראל, פיינליסט אולימפי וראש תחום לימודי השחייה בביה"ס למאמנים במכון וינגייט ואורי סלע, מאמן בנבחרת ישראל בשחייה במים פתוחים ובעלי מרכזי "עולם המים".


ברצוננו להודות לכל מאות ההורים שצפו בוובינר, בתקווה כי הפיקו ממנו תועלת, וכמובן לפאנליסטים המכובדים שפינו מזמנם וסיפרו על הנושא היקר לליבם. כמו כן, נודה לשותפינו בקיום הוובינר: חברת arena שסיפקה שוברי הנחה לרכישת ציוד שחייה לכל הנרשמים, מכון וינגייט על האפשרות לצלם בבריכה הלאומית ולאבירם פריג' מאדרנלין על הצילום והבימוי.

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200