איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  כל מה שצריך לדעת על תחרות הקריטריונים במים פתוחים

כל מה שצריך לדעת על תחרות הקריטריונים במים פתוחים

תאריך: 11/04/2021
כל מה שצריך לדעת על תחרות הקריטריונים במים פתוחים
כמה התגעגענו לתחרויות המים הפתוחים, והנה אנחנו חוזרים לים. מחר (שני) תיערך תחרות הקריטריונים הישראלית במים פתוחים בחוף ישרוטל רויאל ביץ' באילת. תחרות אשר תכריע את זהות נבחרות ישראל לאליפויות אירופה לבוגרים ולנוער, וכן תאשר סופית את הנבחרת לתחרות הקווליפיקציה האולימפית, אשר הייתה אמורה להיערך במאי בפוקאוקה, אך נדחתה ל-19-20 ביוני ותיערך בסופו של דבר בסטובאל בפורטוגל.

זה המקום גם להודות לשותפים שלנו בקיום התחרות בתקופה מורכבת זו: עיריית אילת, תאגיד התיירות אילת, רשת ישרוטל והמרכז לחינוך וספורט ימי באילת. סגל הנבחרת הנוכחי מגיע לתחרות לאחר מחנה אימונים מרוכז של כמה ימים באילת תחת מאמני הנבחרת אמיר עופר ואורי סלע, כאשר ישנן כמה מטרות שונות לשחייניות ולשחיינים. כעת, נסביר כיצד בדיוק ייקבעו הסגלים למשימות השונות.

אליפות אירופה לנוער - (פאריס, 22-25.7)
הקריטריונים לנוער הם הפשוטים ביותר. שלוש קבוצות גיל לבנות ולבנים - 15-14, 17-16 ו-19-18. קבוצת הגיל הצעירה ביותר מתחרה ב-5 ק"מ באילת, בעוד השתיים הבוגרות מתחרות ב-10 ק"מ. בכל קבוצת גיל ניתן לשלוח עד שלוש שחייניות או שלושה שחיינים. התנאי הוא לסיים בין שלושת המקומות הראשונים בתחרות, יחד עם זמני קריטריון בבריכה (מפורטים במסמך הקריטריונים המלא). יש לציין, שבמקרים מסוימים ניתן בהמלצת מאמן הנבחרת ובכפוף לאישור ועדת המים הפתוחים לצרף למשלחת שחייניות/ים שלא עמדו בזמן הקריטריון בבריכה.


אליפות העולם לנוער - (סיישל, 22-24.8)
הקריטריון לתחרות העולמית דומה לקריטריון בתחרות האירופית, עם הבדל אחד משמעותי. רק המנצח או המנצחת בכל קבוצת גיל, אשר יעמדו בנוסף בזמני הקריטריון בבריכה, יצטרפו לנבחרת הנוער לסיישל.

תחרות הקווליפיקציה האולימפית - (סטובאל, 19-20.6)
הסגל לתחרות זו כמעט וסגור לחלוטין, כאשר אצל הגברים מתן רודיטי (בני הרצליה) ויובל ספרא (הפועל עמק יזרעאל) כבר קבעו את הקריטריון ואישררו אותו השנה. אצל הנשים, אווה פביאן (הפועל בית שמש) קבעה את הקריטריון אולם עדיין זקוקה לאישרור, בדמות הגעה באחד משני המקומות הראשונים באילת.


אליפות אירופה לבוגרים - (בודפשט, 12-16.5)
הקריטריון לבוגרים מעט מורכב יותר, אולם בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.ראשית, סגל תחרות הקווליפיקציה מבטיח אוטומטית את מקומו בתחרות, כאשר הם יוכלו לבחור אם לשחות בבודפשט 5 ק"מ או 10 ק"מ. הבאים בתור שיכולים להעפיל הם מנצח ומנצחת התחרות באילת. אם מי שניצח כבר הבטיח את מקומו, הכרטיס יכול לעבור למי שסיים/ה אחריו, בכפוף להמלצת מאמן לאומי ואישור ועדת מים פתוחים. כמו כן, שחיינים שקבעו את הקרירטיון לאליפות אירופה בשנה שעברה בסבב באילת, זקוקים לאישרור כדי להבטיח את מקומם, בדמות הגעה בין חמשת הראשונים בתחרות הנוכחית (מבין המשתתפים, רלוונטי רק לעדו גל ממכבי קרית אונו).

מקווים שהצלחנו לעשות לכם סדר. את ההצבות המלאות תוכלו למצוא בעמוד התחרות כאן באתר. אנו נעביר עדכונים ישירים מהתחרות דרך עמוד האינסטגרם של איגוד השחייה. בהצלחה לכל השחייניות והשחיינים!

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200