איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  הנבחרת הגדולה אי פעם: 20 שחיינים ושחייניות יתחרו בפריז

הנבחרת הגדולה אי פעם: 20 שחיינים ושחייניות יתחרו בפריז

תאריך: 24/06/2024
הנבחרת הגדולה אי פעם: 20 שחיינים ושחייניות יתחרו בפריז
לאחר סיומה של אליפות אירופה בשחייה ותום המועד של קביעת הקריטריון האולימפי, נקבע סגל נבחרת ישראל למשחקים האולימפיים בפריז. לאיגוד השחייה תהיה המשלחת הגדולה ביותר שיצאה אי פעם והיא מורכבת מ-20 ספורטאים: 17 שחיינים ושחייניות, שתי נציגות מהשחייה האומנותית – שלי בובריצקי ואריאל נשיא, ושחיין המים הפתוחים מתן רודיטי. 

מתוך 17 השחיינים והשחייניות שיתחרו בבריכה, 11 קבעו קריטריון אולימפי אישי וששה נוספים ישתתפו רק במשחי השליחים. בתום האליפות החליט צוות האימון לזמן לסגל את אלכסיי גליבינסקי, איתן בן שטרית ואנדי מורז ובכך להשלים את הסגל המלא לפריז. גליבינסקי הוא בנו של שחיין העבר, ואדים אלכסייב, שייצג את ישראל באטלנטה 1996, עבור אנדי מורז זוהי האולימפיאדה השלישית.


איתן בן שטרית

סגל המשלחת והמשחים בהם קבעו קריטריון:
שחייניות:
אנסטסיה גורבנקו (מכבי קרית ביאליק):200  ו-400 מעורב אישי, 100 ו-200 גב, 100 חזה ו-200 חופשי
אביב ברזלי (מכבי חיפה): 200 גב
אנדי מורז (הפועל ירושלים): שליחים 
לאה פולונסקי (מכבי חיפה): 200 מעורב אישי 
איילה ספיץ (מכבי חיפה): שליחים 
דריה גולובטי (הפועל בת ים): שליחים

שחיינים: 
תומר פרנקל (הפועל ירושלים): 100 חופשי ו-100 פרפר 
דניס לוקטב (מכבי אשדוד): 200 חופשי 
גל כהן גרומי (הפועל ירושלים): 100 פרפר 
מירון חרותי (מכבי חיפה): 50 חופשי 
מרטין קרטאבי (הפועל דולפין נתניה): 50 חופשי 
אדם מראענה (מכבי חיפה): 100 גב 
דוד גרצ'יק (מכבי חיפה): 200 גב 
רון פולונסקי (מכבי חיפה): 200 מעורב אישי 
בר סולובייצ'יק (מכבי קרית ביאליק): שליחים
אלכסיי גליבינסקי (הפועל ירושלים): שליחים
איתן בן שטרית (ירושלים רבתי): שליחים

מ"מ יו"ר איגוד השחייה עדי ביכמן: "לאיגוד השחייה תהיה המשלחת האולימפית הגדולה ביותר במשחקים בפריז. מחד נבחרת מנוסה עם מספר שחיינים להם זוהי אולימפיאדה שניה ושלישית ומאידך שחיינים צעירים שהם העתיד של השחייה הישראלית. נבחרת איכותית שמראה את העומק שלה עם 11 שחיינים בעלי קריטריון אישי, ו-4 נבחרות שליחים שמדורגות בין 16 הטובות בעולם. סיימנו את אליפות אירופה המעוטרת ביותר בהיסטוריה לה שותפים לכך הרבה גורמים - הוועד האולימפי, מנהל הספורט, מכון וינגייט וכמובן האגודות. יש לנו כחודש להתאמן ולהתחדד לדבר האמיתי. אנחנו גאים בשחיינים, בשחייניות ובצוות המקצועי שעמדו במשימה הראשונה שלהם ועכשיו הראש כבר בפריז".

המאמן אייל עילם סיכם את אליפות אירופה: "אנחנו שמחים ומרוצים מהשבוע האחרון בבלגרד. הגענו לפה עם מספר מטרות שונות, בטח כשבמדובר בנבחרת כזו גדולה. לשמחתנו הרוב המוחלט של השחיינים והשחייניות העפיל למשחי הערב. זכינו בשבע מדליות, הגענו למספר רב של גמרים ובעיקר עוד 3 שחיינים שבהזדמנות האחרונה, ועם לחץ של 3 שנים על הכתפיים, הצליחו להשיג את הקריטריון לפריז. הפנים היו ונשארו לפריז וזו המטרה האמיתית לחלק גדול מהשחיינים".
 

אנדי מורז
 
אנדי מורז בת ה-32, שעלתה לישראל לפני עשר שנים, תשתתף באולימפיאדה השלישית שלה לאחר ריו וטוקיו. לאחר הפסקה בת שנה משחייה לטובת לימודי רפואה, היא שבה לשחות והתחילה להתחרות לפני שנה: "אני מאוד מתרגשת, זה כבוד לייצג את המדינה בפעם השלישית. אני חושבת שאני בכושר טוב אבל יש לי עוד מה לשפר עד פריז. במצב בו אנו נמצאים, מאוד חשוב לי שנביא כבוד למדינה ולתושבים".

צילום: סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-7602000
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200