איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  אמיר עופר יסיים בקיץ את תפקידו כמאמן הנבחרת במים פתוחים

אמיר עופר יסיים בקיץ את תפקידו כמאמן הנבחרת במים פתוחים

תאריך: 02/05/2024
אמיר עופר יסיים בקיץ את תפקידו כמאמן הנבחרת במים פתוחים
אמיר עופר, מאמן נבחרת ישראל במים פתוחים ומאמן במרכז למצוינות במכון וינגייט, החליט לסיים את תפקידו לאחר סיום המשחקים האולימפיים בקיץ הקרוב בפריז. הוא הודיע על החלטתו ליושבת הראש הזמנית של איגוד השחייה עדי ביכמן ולמנכ"ל מיקי גפן.

עופר עובד באיגוד השחייה בשמונה השנים האחרונות, ארבע שנים כעוזר המאמן של נבחרת המים הפתוחים ובארבע השנים האחרונות כמאמן הראשי. לאחר תקופה ארוכה זו החליט עופר לאמן ולטפח דור חדש של שחיינים ושחייניות בבריכה, ויחל בספטמבר הקרוב את תפקידו כמאמן הראשי באגודת מכבי שוהם.

כמאמן הנבחרת הראשי, תהיה פריז 2024 האולימפיאדה השנייה שלו. באולימפיאדת טוקיו 2020 קבע שחיינו מתן רודיטי את הישג השיא של שחיין ישראלי, מקום רביעי במשחה ל-10 ק"מ במים פתוחים, ובקיץ הקרוב ישתתף רודיטי בפריז באותו משחה לאחר שקבע את הקריטריון האולימפי.


נבחרת המים הפתוחים באליפות העולם בפוקואוקה

עופר הוביל את נבחרות הבוגרים והנוער לגברים ולנשים להישגים רבים במהלך התקופה. תחת הדרכתו זכה רודיטי במקום השמיני באליפות העולם בפוקואוקה אשתקד ובמקום הרביעי באליפות אירופה ברומא 2022. כמו כן, סיימה אווה פביאן במקום ה-19 באליפות העולם בבודפשט 2022 ויונתן אחדות סיים רביעי באליפות העולם לנוער בסיישל באותה שנה.

אמיר עופר: "אני שמח ומתרגש להמשיך לאתגר חדש לאחר תום העונה, אולם כרגע אנחנו בעיצומן של ההכנות לאליפות אירופה ולמשחקים האולימפיים, ותשומת הלב שלי מוקדשת לעבודה עם הנבחרת. אנו נעבוד קשה יחד על מנת להגיע לתחרויות אלה בשיא הכושר. אני רוצה להודות לאיגוד השחייה על האמון והתמיכה לאורך השנים, אשמח להמשיך לעזור ולתרום מניסיוני להצלחת הענף גם בהמשך. אני מודה לאגודת מכבי שוהם על ההזדמנות לשמש כמאמן ראשי בעונה הבאה".

היו"ר הזמני של איגוד השחייה עדי ביכמן: "אני מודה לאמיר על העבודה הנפלאה שלו במים הפתוחים שהחלה בהישג השיא של מקום רביעי למתן רודיטי באולימפיאדה. אנו עצובים שהוא עוזב את הנבחרת, מאחלים לו בהצלחה בהמשך הדרך ובטוחים שיצליח באתגרים החדשים שלו. אין לנו ספק שאמיר עוד יתרום רבות להמשך פיתוח ענף המים הפתוחים בישראל ומקווים להישג שיא בפריז 2024 - התחרות האחרונה שלו כמאמן הנבחרת".

מנכ"ל איגוד השחייה, מיקי גפן: "לאחר שנים רבות החליט אמיר לשנות כיוון, למרות שביעות הרצון שלו מעבודתו והישגיו באיגוד השחייה, ולאחר המשחקים האולימפיים ימשיך לעזור לאיגוד ככל שיתבקש. אנו מודים מאוד לאמיר והבענו את הערכתנו הרבה על תרומתו להצלחת השחיינים והשחייניות, על ההישגים הנפלאים ועל תרומתו לענף השחייה בכלל ולמים הפתוחים בפרט. אמיר עושה זאת בשקט, בצניעות ובמקצועיות רבה תוך למידה ועבודת צוות מרשימה. אנו מאחלים לו שימשיך כך ויצליח בדרכו החדשה".


אמיר עופר עם מתן רודיטי ואווה פביאן

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200