איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  מתן רודיטי נפצע וייעדר מגביע העולם במים פתוחים

מתן רודיטי נפצע וייעדר מגביע העולם במים פתוחים

תאריך: 13/11/2023
מתן רודיטי נפצע וייעדר מגביע העולם במים פתוחים
מתן רודיטי, שחיין המים הפתוחים הבכיר של ישראל, נפצע במהלך מחנה אימונים שקיים באיטליה וייאלץ להיעדר מספר שבועות.

רודיטי שהה בחודש שעבר במחנה אימונים יחד עם שחיינים איטלקים בכירים כדוגמת גרגוריו פלטריניירי ודומניקו אצ'רנצה. הוא היה אמור לחזור לארץ במהלך אוקטובר כדי להתכונן לתחרות גביע העולם שהיתה אמורה להתקיים באילת בתחילת דצמבר. אולם בשל המלחמה בעזה הועתקה התחרות מישראל לפורטוגל ורודיטי נשאר באיטליה כדי שיוכל לשמור על שגרת אימונים ברמה הגבוהה ביותר.

בזמן ששהה במחנה גובה באיטליה, החליק רודיטי על השלג בדרכו לאימון ושבר את הקרסול. הוא גובס והיום נחת בישראל כאשר ההערכה היא שיוכל לחזור לאימונים בתוך מספר שבועות. הוא ייאלץ להחמיץ את תחרות גביע העולם המסכמת בתחילת דצמבר בפורטוגל וצפוי להיות כשיר לאליפות העולם בקטאר בפברואר הקרוב.

כזכור, רודיטי סיים במקום הרביעי באולימפיאדת טוקיו 2020 ובמקום השמיני באליפות העולם ביפן ביולי האחרון. שלושת הראשונים בלבד באליפות העולם ביפן הבטיחו את מקומם במשחקים האולימפיים לפריז 2024 ויתר 19 המקומות ייקבעו בקטאר.

המאמן אמיר עופר: "זה חוסר מזל ואנחנו עכשיו עם העיניים על המטרה. אני בטוח ביכולות של מתן ונעשה הכול כדי לשקם אותו ולהחזיר אותו לכושר כדי שיוכל לשחות בדוחא ולהשיג את הקריטריון לפריז".

מתן רודיטי: "אני אמשיך לעבוד קשה גם מחוץ למים בזמן ההחלמה, ואתמקד בשיקום של הקרסול, כשהמטרה שלי היא להיות כשיר לאליפות העולם".

צילום: סימונה קסטרווילארי איגוד השחייה

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-7602000
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200