איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  השחיינית עדן נימרי נפלה בקרב במוצב נחל עוז

השחיינית עדן נימרי נפלה בקרב במוצב נחל עוז

תאריך: 09/10/2023
השחיינית עדן נימרי נפלה בקרב במוצב נחל עוז
איגוד השחייה בישראל מביע צער עמוק ומשתתף באבלה הכבד של משפחת נימרי על מותה של קצינת צה"ל, סרן עדן נימרי ז"ל, בת 22, מפקדת צוות ברוכב שמיים שנפלה בקרב במוצב נחל עוז. ההלוויה תתקיים ביום שישי ב-11:00 בחלקה הצבאית במודיעין.

עדן היתה שחיינית תחרותית עד גיל 18, התאמנה מגיל צעיר עד תקופת הצבא במועדון פארק המים רעות, והיתה חלק מנבחרת הנוער של ישראל. היא גדלה במשפחת שחייה נפלאה, כאשר מלבדה גם אחותה נוגה שחיינית, אביה מיכאל שחיין מאסטרס ויחד עם אשתו שרון - שניהם שופטי שחייה.

עדן היתה ילדה מדהימה, חברה טובה, תחרותית, חרוצה במיוחד, בעלת משמעת עצמית גבוהה, עבדה קשה, תמיד כיוונה גבוה, סימנה מטרות ועמדה בהן. היא שילבה בין אימונים ותחרויות בבריכה לבין מים פתוחים וגם כשהתגייסה לצה"ל היתה מגיעה לשחות בחופשות. היא ויתרה על האפשרות להתגייס כספורטאית מצטיינת ולהמשיך להתמקד בשחייה והתגייסה לקורס טיס. בסופו של דבר הגיעה עדן ליחידת רוכב שמיים בחיל התותחנים וכשסיימה את מסלול ההכשרה יצאה לקצונה וחזרה ליחידה כדי לפקד על צוות. 

עדן נפלה במהלך הקרב בבסיס נחל עוז, היא פקדה על צוות רוכב שמיים, ובזמן התקפת המחבלים היא ניהלה באומץ ובתושייה קרב יריות עם המחבלים, במהלכו חיסלה מחבל שהתקרב למיגונית בה שהתה עם תצפיתניות. לאחר מכן נכנסו מהפתח של עדן מספר מחבלים, עדן ניהלה אתם קרב יריות, עד שהם התחילו לזרוק רימונים שגרמו למותה. 
היא גוננה על החיילות שלה, דאגה להן למסתור והגנה עליהן בגופה ובזכותה חלק מהתצפיתניות ושאר לוחמות הצוות שלה ניצלו. הן נכנסו לחדר וחיכו עד שהגיע החילוץ.

משפחת נימרי היקרה - אין מלים שיכולות לנחם, אנו מחבקים אתכם ומאחלים לכם שלא תדעו עוד צער.
 
כתבות על עדן בתקשורת הישראלית
כתבת וידאו בספורט 5
חדשות 13
כאן 11
חדשות 12 (החל מ-01:30 דקות)
YNET
הארץ
ספורט 5
ONE
שוונג
ישראל היום
מודיעין ניוז
MYNET מודיעין
טקס של איגוד השחייה לזכרה של עדן
 
כתבות על עדן בתקשורת הזרה או בשפה האנגלית
אתר השחיה SWIM SWAM (20 בנובמבר כולל כתבת וידיאו מערוץ 5)
אתר השחיה SWIM SWAM (9 באוקטובר)
The Times of Israel
DER SPIEGEL
Ynet
הארץ
כתבה מערוץ 5 מתורגמת לאנגלית

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200