איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  היסטוריה ביפן: מקום רביעי בעולם לשחייה האומנותית

היסטוריה ביפן: מקום רביעי בעולם לשחייה האומנותית

תאריך: 14/07/2023
היסטוריה ביפן: מקום רביעי בעולם לשחייה האומנותית
הסתיימה אליפות העולם בשחייה אומנותית בפוקואוקה שביפן עם חמישה גמרים לנבחרת ישראל ומקומות 4 ו-5 בעולם בשני תרגילים. סיכום האליפות!

סיכום היום השביעי: מקום חמישי בגמר הקבוצתי חופשי
הישג מדהים לנבחרת השחייה האומנותית של ישראל, שסיימה במקום החמישי בעולם, בגמר התרגיל הקבוצתי החופשי באליפות העולם בפוקואוקה, יפן.

תרגיל מעולה של הנבחרת, למרות שתי שגיאות, העניק לה ציון של 247.7290 נקודות שקבע שיא נוסף - הדירוג הגבוה ביותר של ישראל בתרגיל קבוצתי אולימפי באליפות עולם. דירוג השיא עד היום היה המקום השביעי. בתרגיל השתתפו: שלי בובריצקי, מאיה דורף, נוי גזלה, קתי קונין, איה מזור, ניקול נחשונוב, אריאל נשיא ונטע רוביצ'ק. המאמנות האחראיות על התרגיל: לריסה קונין וולריה אפריאלבה.

סין זכתה במדליית הזהב עם 329.1687 נקודות, יפן בכסף (317.8085), אוקראינה בארד (256.2415) וספרד סיימה רביעית (249.6521). 


התרגיל הקבוצתי חופשי
 
הנבחרת סיימה את האליפות עם מאזן מושלם של חמישה גמרים מתוך חמישה תרגילים, בהם המקום הרביעי של הדואט החופשי והמקום החמישי היום. בחיבור שלושת התרגילים הקבוצתיים, כפי שנעשה במבחנים האולימפיים לפריז, מדורגת נבחרת ישראל במקום החמישי בעולם, שזה הישג מדהים. דירוג זה מקנה לכל עשר הספורטאיות מעמד של סגל כסף בוועד האולימפי.

יו״ר ענף השחייה האומנותית, נעם צבי, סיכם את האליפות: "הצבנו אתגר קשה ביותר לנבחרת - העפלה לכל חמש התוכניות האולימפיות. לא רק שהנבחרת עשתה זאת - הדירוגים בתוך הגמר ואף הקרבה למדליות היו מעבר לכל דמיון. העבודה הקשה, וההתמדה של הספורטאיות, המאמנות והצוות המלווה, השתלמו ובגדול. אנחנו מוכנים לתחרות הגדולה מכולם, שהיא אליפות העולם בדוחא, שבה נקבעת ההעפלה למשחקים האולימפיים, גם בדואט וגם בקבוצתי. הצוות המלווה, אף שהיה מצומצם בהשוואה למדינות אחרות ברמה עולמית זו, עשה עבודה מדהימה כל אחד בחלקו וגם להם חלק גדול בהישג האדיר".

סיכום היום השישי: מקום רביעי בגמר הדואט החופשי
הישג היסטורי מדהים לנבחרת - מקום רביעי בעולם בתרגיל הדואט החופשי!
שלי בובריצקי ואריאל נשיא, בהדרכת המאמנות סבטלנה בלכר ואנה טרס, עשו היום (חמישי) היסטוריה כשקבעו את הישג השיא של ישראל בדואטים באליפויות עולם. עד היום המיקום הגבוה ביותר לתרגיל דואט בתחרות זו, היה מקום עשירי שנקבע אשתקד בבודפשט על ידי בובריצקי ועדן בלכר בגמר התרגיל הטכני.

צמד המאמנות החליט שהדואט הישראלי ברמה גבוהה כל כך שאפשר להעלות את רמת הקושי ולהיצמד לדואטים הטובים בעולם. בובריצקי ונשיא אכן ביצעו תרגיל מצוין, ברמת קושי גבוהה במיוחד, שהעניק להן ציון גבוה של 236.1334 נקודות, גבוה יותר מהמוקדמות (225.1625) שם הן סיימו גם כן במקום הרביעי. הצמד האוסטרי זכה במדליית הזהב עם 255.4583 נקודות, הסיניות זכו בכסף (255.2480) והיפניות בארד (249.5167).

שלי בובריצקי: "אנחנו מאוד שמחות ונרגשות מההישג בגמר, הגענו מאוד ממוקדות וידענו שאנו יכולות לשמר את התוצאה מהמוקדמות. כמובן שנלחמנו על מדליה, אבל בסופו של דבר עשינו את התרגיל ללא שגיאות חמורות וללא פסילות ואנחנו מאוד שמחות עם המיקום והתוצאה".

אריאל נשיא: "זה מעבר לציפיות שלנו, אנחנו גאות להקדים נבחרות כל כך חזקות ולייצג את המדינה שלנו שאנחנו כל כך אוהבות".

המאמנת סבטלנה בלכר: "אני מאוד מרוצה מהתוצאה אבל עבורי זו לא הפתעה, עם השינויים בחוקה יכולנו להעלות דרגת קושי, ולא היינו רחוקות ממדליה. כל פעם שחשבתי שהנבחרת מגיעה לשיא, נשבר שיא נוסף. ההמתנה לתוצאה, והציון שהופיע על הלוח, זו חוויה שלא אשכח לעולם. אני מודה לכל הצוות שלנו".

המאמנת אנה טרס: "מי האמין לפני חמש שנים, כשהתחלתי לעבוד עם נבחרת ישראל, שנהפוך לנבחרת המתקדמת ביותר בעולם ונוכל לדבר על מדליה עולמית? אבל כשאיגוד השחייה נרתם למשימה ויש מאמנות וצוות כל כך מסור - השמים הם הגבול".
 

הדואט החופשי
 

עליה לגמר הקבוצתי חופשי
מוקדם יותר העפילה הנבחרת לגמר החמישי שלה, לאחר שסיימה במקום השישי במוקדמות בתרגיל הקבוצתי חופשי, ועמדה במטרת העל שלה - להעפיל לגמר בכל חמשת המקצועות האולימפיים.

ביצוע מעולה של הנבחרת העניק לה ציון גבוה של 251.9394 נקודות כאשר הקדימו אותה נבחרות סין, ספרד, יפן, אוקראינה וארה"ב. הגמר יתקיים בשישי ב-13:30 בצהריים שעון ישראל.
בתרגיל השתתפו: שלי בובריצקי, מאיה דורף, נוי גזלה, קתי קונין, איה מזור, ניקול נחשונוב, אריאל נשיא ונטע רוביצ'ק. המאמנות האחראיות על התרגיל: לריסה קונין וולריה אפריאלבה.

המאמנת הראשית של הנבחרת הקבוצתית לריסה קונין: ״הספורטאיות ידעו שהן קרובות להגשמת היסטוריה, להעפיל לגמר חמישי ברציפות, ולכן היה לחץ מאוד גדול. לשמחתי הן עברו את המבחן בהצלחה גדולה ועכשיו רק נותר לתת הכול בגמר״.
 

מוקדמות קבוצתי חופשי

סיכום היום החמישי: העפלה לגמר בדואט החופשי ומקום שמיני בגמר הקבוצתי טכני
הנבחרת סיימה היום (שלישי) במקום השמיני בעולם בגמר התרגיל הקבוצתי הטכני. תרגיל מצוין נוסף של הנבחרת הקבוצתית והפעם בתרגיל הטכני המחייב מיומנויות טכניות ברמה הגבוהה ביותר. הביצוע הנקי זכה לציון של 248.4117 נקודות, גבוה יותר מבמוקדמות (247.1383), והקנה פעם נוספת את המקום השמיני לנבחרת שהולכת ומבססת את מעמדה בתוך השמינייה הטובה בעולם.

בתרגיל השתתפו: עדן בלכר, שלי בובריצקי, מאיה דורף, נוי גזלה, קתי קונין, ניקול נחשונוב, אריאל נשיא ונטע רוביצ'ק. המאמנות האחראיות על התרגיל: לריסה קונין וולריה אפריאלבה. ספרד זכתה במדליית הזהב (281.6893 נקודות), איטליה בכסף (274.5155) וארה"ב בארד (273.7396).

בבוקר העפילה הנבחרת לגמר הרביעי שלה באליפות, לאחר שאריאל נשיא ושלי בובריצקי העפילו מהמקום הרביעי בתרגיל הדואט החופשי. ביצוע נקי ויפה של הצמד הישראלי, העניק לו ציון גבוה של 225.1625 נקודות, בדרך למקום הרביעי המפתיע. האוסטריות עלו מהמקום הראשון, האוקראיניות מהמקום השני והאמריקניות מהמקום השלישי. 

הנבחרת שמרה על מאזן מושלם של העפלה לגמר רביעי מתוך ארבעה תרגילים במוקדמות.


קבוצתי טכני

סיכום היום הרביעי: מקום שמיני בגמר האקרובטיקה הקבוצתי
ישראל סיימה היום (שני) במקום השמיני בעולם בגמר האקרובטיקה הקבוצתי באליפות העולם בפוקואוקה, יפן. הנבחרת, שסיימה במקום השמיני גם במוקדמות (198.4967 נקודות), ביצעה תרגיל נקי, שיפרה את התוצאה שלה בגמר וזכתה ל-199.9667 נקודות. התרגיל האקרובטי נכנס לראשונה לתוכנית האולימפית ומטרת העל של הנבחרת בתרגיל זה היה המקום השמיני בעולם. במדליית הזהב זכתה נבחרת סין, בכסף ארה"ב ובארד יפן.

בתרגיל השתתפו: עדן בלכר, שלי בובריצקי, מאיה דורף, קתי קונין, ניקול נחשונוב, אריאל נשיא, נטע רוביצ'ק ושני שראיזין. המאמנות האחראיות על התרגיל: לריסה קונין וולריה אפריאלבה. מחר תתחרה הנבחרת במוקדמות הדואט החופשי ובגמר הקבוצתי הטכני.
 

אקרובטיקה קבוצתי

סיכום היום השלישי: מקום 12 בגמר הדואט הטכני ועליה לגמר בתרגיל הקבוצתי הטכני
הנבחרת סיימה היום (ראשון 16.7.23) במקום ה-12, בתרגיל הדואט הטכני. שלי בובריצקי ואריאל נשיא, שהעפילו לגמר מהמקום החמישי במוקדמות, הרימו את רמת הקושי לדרגה הגבוהה ביותר מכלל הדואטים, אולם שגיאה בתחילת התרגיל ובסופו, הביאה לציון 182.7332 נקודות ולמקום 12 בעולם. 

מוקדם יותר המשיכה הנבחרת לשמור על המאזן המושלם שלה, לאחר שהעפילה לגמר שלישי, במסגרת התרגיל הקבוצתי הטכני. הנבחרת סיימה חמישית במוקדמות עם תוצאה של 247.1383 נקודות, כאשר 12 נבחרות העפילו לגמר שיתקיים ביום שלישי. סין סיימה ראשונה, יוון שניה, איטליה שלישית וארה"ב רביעית.

הנבחרת הפגינה את הביצוע הטוב ביותר שלה בתרגיל מורכב זה, ללא אף שגיאה, בדרך למקום החמישי המפתיע. נבחרות חזקות כדוגמת יפן, אוקראינה וספרד, ספגו עונשים וסיימו אחרי ישראל.

בתרגיל השתתפו: עדן בלכר, שלי בובריצקי, מאיה דורף, נוי גזלה, קתי קונין, ניקול נחשונוב, אריאל נשיא ונטע רוביצ'ק. המאמנות האחראיות על התרגיל: לריסה קונין וולריה אפריאלבה.
 

קבוצתי טכני
 
סיכום היום השני: העפלה לגמר בתרגיל האקרובטיקה הקבוצתי
הנבחרת שמרה על המאזן המושלם שלה לאחר שהעפילה לגמר שני באליפות העולם בפוקואוקה, יפן, במסגרת תרגיל האקרובטיקה הקבוצתי. ישראל סיימה במקום השמיני במוקדמות עם תוצאה של 198.4967 נקודות, כאשר 12 נבחרות העפילו לגמר שיתקיים ביום שני. הנבחרת ביצעה את כל ההקפצות המורכבות בצורה מושלמת וזכתה לתשואות מהקהל. התרגיל האקרובטי נכנס לראשונה לתוכנית האולימפית והדירוג השמיני במוקדמות מהווה הפתעה ישראלית נוספת בענף.

בתרגיל השתתפו: עדן בלכר, שלי בובריצקי, מאיה דורף, קתי קונין, ניקול נחשונוב, אריאל נשיא, נטע רוביצ'ק ושני שראיזין. המאמנות האחראיות על התרגיל: לריסה קונין וולריה אפריאלבה.
 

אקרובטיקה קבוצתי

סיכום היום הראשון: עליה לגמר בדואט הטכני
פתיחה מצוינת לנבחרת ישראל כבר בתרגיל הראשון באליפות העולם - אריאל נשיא ושלי בובריצקי העפילו לגמר הדואט הטכני כשסיימו במקום החמישי הגבוה במוקדמות שהתקיימו היום.

נשיא ובובריצקי, והמאמנות סבטה בלכר ואנה טרס, בחרו בדרגת קושי גבוהה, הציגו תרגיל נהדר וזכו לציון גבוה של 248.7284 נקודות שהעלה אותן לגמר שיתקיים ביום ראשון הקרוב. במקום הראשון סיים הצמד הסיני (280.3334 נקודות) ואחריו אוסטריה, אוקראינה והולנד. 12 הנבחרות הראשונות העפילו לגמר, כאשר היפניות עלו מהמקום ה-12 והאחרון, ובחוץ נותר בין השאר הצמד האמריקני שסיים במקום ה-17.
 

שלי ואריאל בתרגיל הדואט הטכני

שלי בובריצקי אמרה בסיום: "אנחנו מאוד מתרגשות וגאות שהצלחנו לסיים בחמישייה הראשונה, זה בהחלט הישג חסר תקדים ומבחינתנו זו נקודת ציון מאוד משמעותית בדרך. אנחנו מאוד מרוצות מההישג שלנו אבל יודעות שיש לנו הרבה למה לשאוף". 
אריאל נשיא: "עכשיו העיניים שלנו נשואות לגמר, אנחנו רוצות לתת שם את הביצוע הכי טוב שלנו, ולשפר אותו עוד יותר". 
 

הספורטאיות והמאמנות מחכות לתוצאות

לכתבה לקראות האליפות

קרדיט צילום: סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200