איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  מדליית זהב וארד לנבחרת ישראל בשחייה אמנותית באליפות אירופה

מדליית זהב וארד לנבחרת ישראל בשחייה אמנותית באליפות אירופה

תאריך: 21/06/2023
מדליית זהב וארד לנבחרת ישראל בשחייה אמנותית באליפות אירופה
נבחרת השחייה האומנותית של ישראל זכתה הבוקר (יום ראשון, 25.6.23) במדליית הארד בתרגיל הקבוצתי החופשי, באליפות אירופה המתקיימת בפולין, במסגרת משחקי אירופה. זוהי המדליה השנייה של ישראל באליפות זו אחרי מדליית הזהב ההיסטורית בתרגיל הקומבו ביום שישי.

בתרגיל השתתפו: שלי בובריצקי, נוי גזלה, איה מזור, אריאל נשיא, מאיה דורף, קתרין קונין, ניקול נחשונוב ונטע רוביצ'ק. המאמנות האחראיות על התרגיל: לריסה קונין וולריה אפריאלבה.

המאמנת לריסה קונין: "זו היתה אליפות נהדרת עם הישגים נפלאים ואנחנו, המאמנות, מאוד מרוצות מהספורטאיות. זו היתה הכנה מעולה לקראת אליפות העולם בחודש הבא ביפן וגם שם השאיפה היא להגיע הכי רחוק שאפשר".

נעם צבי, יו"ר ענף השחייה האמנותית באיגוד השחייה: "מדליית ארד קבוצתית באליפות אירופה, בתרגיל האולימפי, זה הישג בלתי נתפס. זה הגיע בזכות עבודה קשה ביותר של הספורטאיות, המאמנות המעולות ואיגוד השחייה שפועל במקצועיות ברמת על. וכאשר כל זה על אדמת פולין - זה מוסיף להתרגשות ולדפיקות הלב".

יום שבת: פעמיים מקום רביעי
נבחרת השחייה האומנותית של ישראל סיימה בשבת (24.6.23) פעמיים במקום הרביעי. 

בתרגיל האקרובטיקה סיימה הנבחרת עם 179.4000 נקודות אחרי המנצחת צרפת, השנייה אוקראינה והשלישית איטליה. בתרגיל השתתפו: שלי בובריצקי, אריאל נשיא, עדן בלכר, ניקול נחשונוב, מאיה דורף, קתרין קונין, נטע רוביצ'ק ושני שראיזין. המאמנות האחראיות על התרגיל: לריסה קונין וולריה אפריאלבה.

בדואט החופשי סיימו אריאל נשיא ושלי בובריצקי עם 200.9250 נקודות אחרי אוסטריה, אוקראינה ובריטניה. זהו המקום הגבוה ביותר בתרגיל זה עבור ישראל באליפויות אירופה, לאחר שהצמד בובריצקי ונשיא, סיים במקום השישי ברומא אשתקד, שהיווה עד היום את דירוג השיא. המאמנות האחראיות על התרגיל: סבטה בלכר ואנה טרס.

המאמנת סבטה בלכר: "בזכות החוקים החדשים בענף נפתחה בפנינו הדרך למעלה ועכשיו ניתן להתחרות עם חוזק פיזי ומנטלי בדואטים הטובים ביותר. זו היתה הכנה טובה עבורנו לקראת אליפות העולם בחודש הבא ביפן, אני מאוד מרוצה מהעבודה של הבנות, מאמינה בנו ויש לנו עוד דרך ארוכה ועבודה קשה כדי להשיג קריטריון אולימפי".

שלי בובריצקי: "אני מאוד שמחה שאריאל ואני הצלחנו להגיע להישג השיא הזה, מבחינתנו זו רק ההתחלה וזה נותן לנו המון מוטיבציה להמשך. עוד כשבועיים אנחנו נצא לאליפות העולם ובה אנחנו מקוות שנמשיך לייצג את ישראל בכבוד וברמה הכי גבוהה שאפשר. גם אליפות אירופה וגם אליפות העולם הן תחרויות הכנה לתחרות הקריטריון, שעתידה להיות בפברואר, ובה המטרה שלנו לעשות קריטריון לאולימפיאדת פריז 2024".

יום שישי: מדליית זהב היסטורית
נבחרת ישראל בשחייה אומנותית זכתה היום (שישי, 23.6.23) במדליית זהב היסטורית באליפות אירופה המתקיימת בפולין, במסגרת משחקי אירופה. הספורטאיות זכו במקום הראשון בתרגיל הקומבו עם ציון של 248.6083 נקודות, כאשר למקום השני הגיעה גרמניה (163.3205 נקודות) ולמקום השלישי טורקיה (135.7999 נקודות).

הספורטאיות שהשתתפו בתרגיל: שלי בובריצקי, אריאל נשיא, עדן בלכר, ניקול נחשונוב, נוי גזלה, מאיה דורף, קתרין קונין, נטע רוביצ'ק, שני שראיזין ואיה מזור. מחליפה: שיה שר שלום. המאמנות אחראיות על התרגיל: סבטלנה בלכר, לריסה קונין, ולריה אפריאלבה ואנה טרס. 


הספורטאיות בתרגיל הקומבו שווה זהב

זו מדליית הזהב הראשונה של השחייה האומנותית באליפויות אירופה והשנייה בסך הכול (מדליית ארד ב-2021). 
נעם צבי, יו"ר ענף השחייה האמנותית באיגוד השחייה: "ההחלטה לקיים את אליפות אירופה באושוויצ'ם שבפולין לא היתה קלה לנבחרת ישראל, והתשובה היתה לזכות בזהב ושהקהל כולו יעמוד להמנון 'התקווה'. ההכנה היתה אופטימלית והביצוע היה הטוב ביותר של הנבחרת אי פעם. אין מרגש מזה".

יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי בישראל: ״בוקר מרגש עם מדליה ראשונה של המשלחת שלנו במשחקי אירופה ואין יותר סימלי מלעמוד בראש מורם ולשיר את התקווה במרחק 10 דקות ממחנה ההשמדה אושוויץ כשכולנו עם דמעות בעיניים. הבטחנו לשאת את זכרם של אחינו היהודים וכך אנחנו עושים״.

דני אורן, מנהל היחידה לספורט הישגי: ״ביצוע מצוין של נבחרת השחייה האומנותית שעושה בשנים האחרונות התקדמות מקצועית מרשימה בזירה העולמית".

סיכום יום רביעי 21.6
נבחרת ישראל בשחייה אמנותית העפילה היום (רביעי, 21.6.23) לשני גמרים, בדואט החופשי ובתרגיל הקבוצתי החופשי, באליפות אירופה המתקיימת בפולין, כחלק מהמשחקים האירופיים.

שחייניות הדואט, שלי בובריצקי ואריאל נשיא, סיימו במקום השלישי במוקדמות, עם ציון של 217.3688 נקודות, כאשר במקום הראשון סיימה אוסטריה ובשני אוקראינה. המאמנות האחראיות על התרגיל הן סבטלנה בלכר ואנה טרס. הגמר יתקיים ביום שבת.

שלי בובריצקי ואריאל נשיא

שחייניות התרגיל הקבוצתי החופשי של ישראל העפילו מהמקום הרביעי (240.9771 נקודות) כאשר מקדימות אותן נבחרות ספרד, איטליה ואוקראינה. הספורטאיות שהשתתפו בתרגיל: שלי בובריצקי, אריאל נשיא, מאיה דורף, נוי גזלה, ניקול נחשונוב, קתי קונין, איה מזור ונטע רוביצ'ק. המאמנות האחראיות על התרגיל הן ולריה אפריאלבה ולריסה קונין. גמר התרגיל הקבוצתי יתקיים ביום ראשון.

צילום: הוועד האולימפי בישראל , עודד קרני

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200