איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  כ-850 ספורטאים נרשמו לאליפות העולם לנוער בשחייה בישראל

כ-850 ספורטאים נרשמו לאליפות העולם לנוער בשחייה בישראל

תאריך: 26/05/2023
כ-850 ספורטאים נרשמו לאליפות העולם לנוער בשחייה בישראל
קרוב ל-100 מדינות ו-850 ספורטאים נרשמו בהרשמה המוקדמת לאליפות העולם לנוער בשחייה שתתקיים בין ה-4 ל-9 בספטמבר 2023 בבריכה הלאומית במכון וינגייט. ההרשמה המוקדמת הסתיימה בימים אלה, אולם זוהי לא הרשימה הסופית והיא עוד יכולה להשתנות. מדובר בגידול משמעותי בכמות הספורטאים והמדינות מאליפות העולם לנוער האחרונה שהתקיימה אשתקד בלימה, פרו. בין המדינות נרשמו המעצמות הגדולות של השחייה העולמית: ארה״ב, אוסטרליה, קנדה, יפן וסין וגם הופעה ראשונה אי פעם של נבחרת מרוקו בישראל.

ביומיים האחרונים מתקיים בישראל ביקור של שני בכירים מאיגוד השחייה העולמי, שהגיעו לסדרת פגישות עם איגוד השחייה הישראלי ולסיור במתקן. מדובר בקרייג האנטר, יו"ר ועדת השחייה העולמית, ונאמי צ'ו מנהל ענף השחייה באיגוד העולמי, שמורכב כאמור מחמישה ענפים אולימפיים (שחייה, שחייה אומנותית, מים פתוחים, כדורמים וקפיצות למים).
השניים ביקרו במכון וינגייט וקיבלו הסבר מפורט לגבי העמדת הבריכה האולימפית. הם קיימו פגישה עם מרים פיירברג-איכר, ראש עיריית נתניה, העיר שמארחת את האליפות, שמאוד שמחה לשמוע על כמות הספורטאים שמגיעים ושימלאו את בתי המלון בעיר.

השניים חזרו והדגישו שמדובר באירוע השני בחשיבותו של האיגוד העולמי, אחרי אליפות העולם לבוגרים ביפן, שתתקיים ביולי בקרוב. בזכות אירוח האליפות, אושרה ישראל כמארחת של השתלמות שופטים בינלאומית שמתקיימת בימים אלה בארץ ומועברת על ידי האנטר, שאגב, זכר את יו"ר איגוד השחייה, מיקי חליקה, כשחיין באולימפיאדת סידני 2000, כאשר בתקופה זו היה ראש משלחת השחייה הבריטית.

האנטר אמר בפגישה עם נציגי האיגוד ומארגני האליפות: "אני שמח מאוד להיות כאן שוב, זו הפעם השלישית שלי בישראל אחרי שני אירועים מוצלחים שהיו כאן - אליפות אירופה בבריכות קצרות לבוגרים ואליפות אירופה לנוער. אני מודה לכם על כך שאתם מארחים את האליפות, זהו אירוע חשוב מאוד בלוח השנה של איגוד השחייה העולמי ואני מאמין שתגיע כמות גדולה של ספורטאים. אנו שמחים לעבוד יחד עם איגוד השחייה הישראלי במטרה לקיים אליפות מוצלחת".


הפגישה עם ראש עיריית נתניה. מימין לשמאל: קרייג האנטר, מרים פיירברג-איכר, נאמי צ'ו ונעם צבי. צילום רן אליהו

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-7602000
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200