איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  גביע העולם: מדליית זהב היסטורית לישראל בדואט הקצר

גביע העולם: מדליית זהב היסטורית לישראל בדואט הקצר

תאריך: 18/03/2023
גביע העולם: מדליית זהב היסטורית לישראל בדואט הקצר
מדליית זהב היסטורית לישראל, בתחרות גביע העולם בשחייה אומנותית המתקיימת בסוף השבוע בקנדה, לאחר זכייה במקום הראשון בתרגיל הדואט הקצר.

שלי בובריצקי ואריאל נשיא זכו בזהב, לאחר שהציגו את התוכנית עם רמת הקושי הגבוהה ביותר בתחרות, הפגינו רמת ביצוע מצוינת ללא עונשין וצברו 233.4292 נקודות. המאמנות סבטה בלכר ואנה טרס החליטו ארבע שעות לפני התחרות להעלות את רמת הקושי ובובריצקי ונשיא הראו מקצועיות ומצוינות והצליחו לבצע את רמת הקושי הגבוהה. תחרות גביע העולם היא הראשונה העונה וגם הראשונה המתקיימת עם החוקים החדשים.

20 תרגילי דואט הוצגו בתחרות, כאשר במקום השני סיימה אוקראינה ובשלישי יפן, וזו הפעם הראשונה בה נבחרת ישראל מקדימה את שתי מעצמות השחייה האומנותית האלה. זו היתה הפעם הראשונה שישראל זוכה במדליית הזהב בתרגיל הדואט הקצר בתחרות בסדר גודל של גביע העולם.
 

המאמנת סבטה בלכר: "עשינו היסטוריה, אני ממש מאושרת ועדיין לא מעכלת את ההישג. החלטנו לקחת סיכון ולהעלות את רמת הקושי, במטרה לעקוף את ארה"ב וקנדה החזקות, אותן לא עקפנו בתחרויות בסדר גודל כזה, אבל לא האמנתי שנעקוף את יפן ואוקראינה, שהן מדליסטיות אולימפיות".

זוהי המדליה השניה של ישראל בתחרות לאחר שקודם לכן זכתה במדליית הארד בתרגיל הקבוצתי הטכני הקצר. יפן זכתה במקום הראשון, ארה"ב בשני וישראל הקדימה בין השאר את קנדה החזקה. השחייניות שהשתתפו בתרגיל היו שלי בוברצקי, אריאל נשיא, קתי קונין, נטע רוביצק, עדן בלכר, נוי גזלה, מאיה דורף, ניקול נחשונוב והמחליפה שני שיריזאן. המאמנות היו ולריה אפריאלבה ולריסה קונין.

לכתבה על הזכיה בארד

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200