איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  הלך לעולמו נחום בוך, השחיין האולימפי הראשון של ישראל

הלך לעולמו נחום בוך, השחיין האולימפי הראשון של ישראל

תאריך: 07/11/2022
הלך לעולמו נחום בוך, השחיין האולימפי הראשון של ישראל
(צילום: גיא יחיאלי)

השחייה הישראלית והספורט הישראלי כולו מרכינים ראש עם לכתו של נחום בוך, השחיין האולימפי הראשון של ישראל שנפטר בגיל 90. בוך היה לשחיין היחיד שייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בהלסינקי ב-1952 במשחה ל-100 חופשי. הוא היה גם שיאן ישראל במשחה זה, אלוף ישראל ואלוף המכביה עם נבחרת השליחים של ישראל.

לאחר פרישתו משחייה תחרותית, הפך למאמן באגודה בה שחה, ברית מכבים עתיד, וכן למאמן הלאומי בתחרויות השחייה של המכביה השמינית בשנת 1969. בין השחיינים הבולטים שאימן היו האולימפיים שושנה ריבנר, עמירם טראובר ואמנון קראוס ועוד אלופות ואלופי ישראל רבים. בשנות ה-70 עבר להתגורר במלבורן, שם חי עד יומו האחרון. באחת מאליפויות ישראל האחרונות, טרם פרוץ מגיפת הקורונה, הגיע בוך לבריכה הלאומית במכון וינגייט כאורח כבוד וזכה לתשואות מהבריכה כולה.

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה מסר: "משפחת השחייה הישראלית כולה אבלה על לכתו של אחד מגדולי שחיינינו. איש שהתווה דרך עבור כולנו והיה הראשון לצעוד בשבילים אשר אף ישראלי לא צעד בהם קודם לכן. בשם איגוד השחייה, אני שולח תנחומים למשפחתו ובכוונתנו לציין את זכרו במהלך אליפות ישראל הקרובה. יהי זכרו ברוך".
 

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200