איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  מפעל חדש בשחייה: אליפות אירופה U23

מפעל חדש בשחייה: אליפות אירופה U23

תאריך: 24/10/2022
מפעל חדש בשחייה: אליפות אירופה U23
(צילום: גיא יחיאלי)

קונגרס איגוד השחייה האירופי LEN התכנס בסוף השבוע האחרון והתקבלו בו כמה החלטות תקדימיות בשחייה האירופית. ראשית, הכירו מפעל חדש, אליפות אירופה עד גיל 23. מדובר בתחרות שמטרתה לשפר את המעבר בין הנוער לבוגרים, בדומה לענפים אחרים כמו אתלטיקה, ג'ודו, חתירה ועוד. המהדורה הראשונה של האליפות צפויה להתקיים כבר השנה, בסמוך לסיום אליפות העולם ביפן, כשתאריך ומיקום סופיים יימסרו בהמשך. 

כמו כן, הוחלט כי אליפות אירופה בשחייה אמנותית תיערך לראשונה בשנה אי זוגית ולא רק כחלק מאליפות ענפי המים המסורתית. התחרות תהיה חלק ממשחקי אירופה שייערכו בסוף יוני הקרוב בפולין ותתן במה גדולה ומכובדת לענף השחייה האמנותית, שלא רק בתוך האליפות המשותפת עם השחייה. 

החלטה נוספת היא שאליפות אירופה לנוער תתקיים השנה בבלגרד, כאשר התאריך הצפוי הוא סוף השבוע הראשון של יולי. לוח האירועים המלא לעונה הקרובה יאושר בשבוע הבא ע"י הוועדה המנהלת של LEN.

במקביל, ארגון מדינות הים התיכון החליט על שינוי בגילים המשתתפים בגביע קומן לקדטים, כך שהתחרות תהיה מיועדת לשחיינים עד גיל 16 ולשחייניות עד גיל 15. כזכור, השינוי היה אמור להיכנס כבר בשנה שעברה אולם נדחה לשנה הנוכחית, וכעת אושר רשמית. התחרות צפויה להיערך בסוף השבוע השלישי של יוני, כאשר מיקומה יימסר בהמשך.

בהזדמנות זו נברך את חבר הנהלת איגוד השחייה וסגן היו"ר, נעם צבי, אשר מינויו לתפקיד סגן נשיא איגוד השחייה האירופי LEN אושר רשמית בקונגרס השנתי שנערך באנטליה בסוף השבוע האחרון. במקביל, אושר מינויו של צבי כנשיא התאחדות קומן (מדינות הים התיכון). מי שייצג את איגוד השחייה לצד צבי הוא יו"ר האיגוד מיקי חליקה.

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200