איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  קריטריונים לתחרויות בינלאומיות 2023

קריטריונים לתחרויות בינלאומיות 2023

תאריך: 12/10/2022
קריטריונים לתחרויות בינלאומיות 2023
(צילום: גלעד קוולרצ'יק)

הקריטריונים למשימות הבינלאומית לעונת 2022/23 בבריכות אושרו ומפורסמים כעת לפניכם. התחרויות המדוברות הן אליפות העולם לבוגרים שתיערך הקיץ ביפן, אליפות אירופה לנוער, תחרויות הרב אומות לנוער וקדטים, הפסטיבל האולימפי האירופי לנוער (EYOF) ואליפות מדינות הים התיכון (גביע קומן).

בהמשך, יפורסם גם הקריטריון למשחקי האוניברסיאדה כדי להשלים את תמונת התחרויות לקיץ הקרוב. כעת, נסקור בקצרה את הקריטריון לכל אחת מהתחרויות, כשכמובן ומדובר בתקציר ויש לקרוא בכל מקרה את המסמך המלא לתמונה כוללת.

את מסמכי הקריטריון המלאים תוכלו למצוא בעמוד הקריטריונים כאן באתר

אליפות העולם (יפן, 18-25.7)
הקריטריון לאליפות העולם הקרובה דומה לקריטריון הקודם, כשקאט A של פינ"א הוא הזמן הנדרש לכניסה לנבחרת (עם מגבלה של 2 שחייניות או שחיינים בכל משחה) וניתן לקבוע אותו באליפות ישראל arena לבוגרים, שהיא תחרות הקריטריון. שחייניות ושחיינים שהשיגו את הקריטריון בתחרויות המטרה בעונה החולפת, יזדקקו לזמן אישרור של קאט A פלוס 2 אחוזים.

אליפות אירופה לנוער (מועד ומיקום טרם נקבעו)
גם קריטריון זה דומה לקריטריון בשנה שעברה, עם מספר התאמות. ישנה חלוקה לקאט A וקאט B, כאשר קאט A מבטיח השתתפות (עם מגבלה של 4 שחייניות או שחיינים לכל משחה). תחרות הקריטריון העיקרית היא גביע האיגוד, כאשר מי שקובע בה את הקריטריון מבטיח את מקומו. על בסיס מקום פנוי, ניתן יהיה לקבוע קריטריון גם באליפות ישראל arena לבוגרים. אם מספר השחיינים שיקבעו קאט A יהיה קטן מ-15, יוכל מאמן הנבחרת להוסיף שחייניות ושחיינים שקבעו קאט B עד למכסה זו.

תחרויות הרב אומות לנוער (8-9.4) ולקדטים (סרביה, 1-2.4)
הסגל לתחרויות אלו ייקבע לפי התוצאות באליפות ישראל arena בבריכות קצרות שתיערך בדצמבר הקרוב, כאשר גם כאן ישנו קריטריון A (בהמרה לבריכה קצרה כמובן). בתחרות זו רק שחיין אחד או שחיינית אחת מכל מדינה נלקחים בחשבון בכל משחה, ועל כן יש להיות מדורג במקום הראשון וכן לקבוע קאט A כדי להבטיח העפלה. אם פחות מ-16 שחייניות ושחיינים יעשו זאת, ניתן יהיה לצרף שחייניות ושחיינים נוספים שקבעו קאט B, או כאלה שקבעו קאט A אך דורגו במקום השני בקבוצת הגיל הרלוונטית, וזאת לפי החלטת מאמן נבחרת הנוער.

אליפות מדינות הים התיכון/קומן (16-18.6, מועד לא סופי, מיקום טרם נקבע)
הסגל לתחרות זו ייקבע בגביע האיגוד, כאשר נכון לכתיבת שורות אלו התחרות תהיה מיועדת לגילאי 16-15 לבנים ו-14-13 לבנות, אולם קבוצות הגיל טרם אושרו רשמית. גם כאן, קביעת קריטריון בנוסף לדירוג במקום הראשון בקבוצת הגיל מבטיח כניסה לנבחרת. אם מספר השחייניות והשחיינים שעשו זאת יהיה קטן מ-18, יוכל מאמן הנבחרת להשלים את המכסה עם שחייניות ושחיינים אשר קבעו את הקריטריון אך סיימו במקום השני בקבוצת הגיל.

הפסטיבל האולימפי האירופי לצעירים EYOF (סלובניה, 23-29.7)
סגל הנבחרת יורכב משחיינים בגיל 16-15 ושחייניות בגיל 15-14, כאשר גביע האיגוד היא תחרות הקריטריון העיקרית, ועל בסיס מקום פנוי בלבד ניתן יהיה לקבוע קריטריון גם באליפות ישראל arena לבוגרים. קביעת זמן מהיר מהקריטריון ודירוג בין שני המקומות הראשונים בקבוצת הגיל הוא המפתח לכניסה לסגל, כאשר מספר חברות וחברי הנבחרת ייקבע בסמוך לתחרות על ידי הוועד האולימפי בישראל (בשנה החולפת מספר זה עמד על 8 שחייניות ושחיינים).

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200