איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  הישג שיא: מקום 4 לאחדות באליפות העולם לנוער

הישג שיא: מקום 4 לאחדות באליפות העולם לנוער

תאריך: 17/09/2022
הישג שיא: מקום 4 לאחדות באליפות העולם לנוער
הישג אדיר לשחיין נבחרת ישראל יונתן אחדות באליפות העולם לנוער בשחייה במים פתוחים, הנערכת בימים אלו בסיישל. הישראלי סיים במקום הרביעי במשחה ל-10 ק"מ עם זמן של 1:59:05.2 שעות, ורשם את הישג השיא של שחיין נוער ישראלי במעמד זה במרחק האולימפי.

המשחה התפתח כך שהייתה בריחה של שחיין אחד כבר בפתיחה דויד בתלחם ההונגרי, ואחריו ברחו שני האיטלקים, פסקוואלה ג'ורדאנו וג'וזפה אילאריו. אחרי השלושה נוצרה דבוקה של שחיינים איכותיים, בהם גם אחדות, אשר בזכות פיניש מצוין הצליח לנצח את הדבוקה ולסיים במקום הרביעי הכללי. זו אגב אליפות העולם הגדולה ביותר שהייתה בענף עם מעל 200 משתתפים מ-35 מדינות.

אחדות הוא שחיין אגודת הפועל ירושלים, שמתאמן בשנים האחרונות במרכז המצוינות של איגוד השחייה במכון וינגייט תחת המאמן אמיר עופר ובין היתר לצדו של האולימפי מתן רודיטי. הוא פרץ אט אט במים הפתוחים ובמרחקים, וכעת רשם את הישג השיא שלו בקריירת הנוער, רגע לפני הפיכתו לשחיין בוגר. 

יונתן אחדות היה נרגש במיוחד בסיום ואמר: ״הייתה שנה מאוד קשה, האימונים היו מאוד מוצלחים אבל בתחרויות תמיד התפספס. ובאמת נתתי את ההכנה המנטלית הכי טובה שאני יכול לתת לתחרות הזאת, הרבה מאוד שעות של עבודה מנטלית. זה השתלם בסופו של דבר ומאוד מאוד התרגשתי. אני רוצה להודות למשפחה שלי, למאמן שלי אמיר עופר, למאמן הקודם שלי חנן גלעד, לנבחרת שלי ולמאמנים כאן בסיישל פבל פסין ושרון אזובל״.

מאמן נבחרת ישראל במים פתוחים אמיר עופר מסר: ״אני גאה מאוד ביונתן, שחיין מוכשר מאוד, שעבד קשה כל השנה והתקדם, גם אם לא תמיד ראינו את זה בתחרויות והיו כמה אכזבות בדרך, הוא לא ויתר ובא עם המון מוטיבציה לחלק האחרון של העונה להוכיח את עצמו. הוא הראה שהסבלנות וההשקע משתלמות. אני גאה בכל שחייניות ושחייני הנבחרת, שעבדו מאוד קשה כל השנה, ובמיוחד בחודש האחרון ששאר החברים היו בפגרה, הם דרבנו אחד את השני עם המון מוטיבציה. הם עשו עבודה מצוינת וייצגו אותנו בכבוד". 

"אני רוצה להודות לשרון אזובל ופאבל פסין מאמני המשימה, תודה רבה לכל מאמני מרכז המצוינות ולמאמני האגודות, שעזרו להכין את השחיינים כל השנה. תודה לאיגוד השחייהנ נולספורט הישגי על האמון, אנחנו ניקח את האנרגיות האלה כבר עכשיו לעונה הבאה וגם בגזרת הנוער וגם בבוגרים נסמן מטרות חדשות ונחתור לשם במלוא המרץ״.

במשחה המקביל לנשים, אורין גבלן מהפועל עירוני הוד השרון סיימה במקום ה-21 עם זמן של 2:14:21.9 שעות

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200