איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  שירותים מרחוק ומה עם התחרויות: כל התשובות לאחר ההנחיות החדשות

שירותים מרחוק ומה עם התחרויות: כל התשובות לאחר ההנחיות החדשות

תאריך: 15/03/2020
שירותים מרחוק ומה עם התחרויות: כל התשובות לאחר ההנחיות החדשות
בעקבות ההנחיות האחרונות של ממשלת ישראל שניתנו אמש (שבת) על ידי ראש הממשלה, ישנם כמובן גם כמה שינויים בעבודת איגוד השחייה. החלטנו לרכז עבורכם כמה מהשאלות שנותרו פתוחות, וכמובן נמשיך ונעדכן כל הזמן בכל הפלטפורמות אם יהיו שינויים.

האם לאגודות מותר להתאמן?
הנחיות משרד הספורט, כפי שאנחנו רואים, מתעדכנות מדי פעם. כרגע ההנחיות הן כדלקמן: "לא ניתן לקיים כל פעילות חוגית, לרבות במרכזים קהילתיים ובחדרי כושר סגורים. לא תתקיים פעילות ספורט בכל הגילאים ובכל הענפים. ניתן להמשיך לקיים אימונים יחידניים ואימונים קבוצתיים בספורט התחרותי ההישגי ובתנאי שנשמר עיקרון של שמירת מרחק של 2 מ' בין המתאמנים ואין כל מגע פיזי ביניהם ולא יותר מ-10 ספורטאים בשטח מתוחם בכל רגע נתון".

האם משרדי איגוד השחייה יהיו פתוחים?
משרדי האיגוד יהיו סגורים בשלב זה עד 12 באפריל. עם זאת, עובדי האיגוד ימשיכו לתת שירות באופן מקוון, הן כאן באתר באיזור ״צרו קשר״ והן דרך הדואר האלקטרוני.

מה עם התחרויות שאמורות היו להיערך?
בשלב זה אין שינוי בהנחיות שניתנו בשבוע שעבר וכל אירועי הספורט בישראל מבוטלים עד 12 באפריל. תחרות גביע האיגוד, שאמורה להיערך ב-22 באפריל, נותרת כרגע בלוח השנה. בהתאם למצב חירום, הוועדה המקצועית תשקול שינויים בקריטריונים למשימות הבינ״ל בהתאם לצורך, כאשר נכון לעכשיו התחרויות מסוף אפריל ואילך מתנהלות כרגיל. ברור גם לנו כי ההנחיות עשויות להשתנות על בסיס יומי ונעדכן בכל שינוי, כאשר חלופות נלקחות בחשבון תוך שאנו מבינים את הקושי של השחייניות והשחיינים בשמירה על שגרת האימונים.

יש עדיין אימונים בווינגייט?
לפי הנחיות מכון וינגייט, יתאפשרו אימונים אך ורק במסגרות לאומיות, וגם זה במתכונת של עד עשרה שחיינים בבריכה בכל עת, בהתאם להנחיות משרד הבריאות (לא תתאפשר הזמנת מתקנים על ידי האגודות). 

מה עם שחייני הנבחרת שמתאמנים בחו״ל?
שחייני הנבחרת אשר שוהים במרכז המצוינות של האיגוד בסן דייגו יישארו שם לפי שעה במטרה לשמור כמה שאפשר על שגרת אימונים, כאשר גם לגביהם הערכת מצב תתבצע על בסיס יומי. זאת, תחת הנחיות הוועד האולימפי לפיהן המשחקים האולימפיים מתקיימים כסדרם.

מה עם שחייניות הנבחרת בשחייה אמנותית?
כפי שקראתם בימים האחרונים, איגוד השחייה עשה ככל שביכולתו ועבד במתכונת חמ"ל כדי לדאוג לבנות הנבחרת ולנסות לשמור על שגרת אימונים עבורן. עם זאת, בשל הנחיות חירום בליטא הן שבו לארץ וכרגע הן בבידוד ביתי, בו הן ממשיכות לשמור על כושר במידת האפשר. עם סיום הבידוד, ב-27 במרץ, צפויות הבנות לחזור לשגרת אימונים.

הפייסבוק והאינסטגרם של האיגוד יהיו פעילים?
בהחלט, נשתדל להעביר לכם את הזמן בבית ברשתות החברתיות כמו תמיד, ואפילו יותר מכך. בנוסף, למען השחייניות והשחיינים שנשארים בביתם ללא מסגרות, אנו מתכננים בימים הקרובים להעלות לאתר ולרשתות אימונים מקוונים שונים שאפשר לעשות בבית ללא ציוד מיוחד. המטרה של כולנו היא לשמור על כושר עד כמה שאפשר ובכוונתנו לנסות ולסייע בזה עד כמה שנוכל.

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200