איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  נשיא המדינה ביקר את נבחרת ישראל בבריכה

נשיא המדינה ביקר את נבחרת ישראל בבריכה

תאריך: 09/03/2021
נשיא המדינה ביקר את נבחרת ישראל בבריכה
(תמונות: אבי שי, מכון וינגייט)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום במכון וינגייט וכחלק מביקורו הגיע לבריכה הלאומית. הנשיא פגש את נבחרת ישראל בשחייה אמנותית וכן את יעקב טומרקין, כנציג הנבחרת בשחייה. הנשיא הגיע למכון מלווה בשר התרבות והספורט חילי טרופר, מנכ”ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך, ראש מנהל הספורט, עופר בוסתן, יו”ר מכון וינגייט יעקב (יקי) אנוך, מנכ”ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג ומנכ”ל עמותת “ערכים” ערן איתן.

הנשיא צפה בשני ביצועים של שחייניות הנבחרת האמנותית במים, הן של הדואט והן של הקבוצתי, ולאחר מכן שוחח עמן ושמע מהן ומהמאמנות סבטלנה בלכר ולריסה קונין על ההכנות לתחרות הקווליפיקציה האולימפית ולאליפות אירופה. בסיום המפגש עימן, ברגע של חריגה מהפרוטוקול הטקסי, ביקשו הבנות לצלם עימו סלפי, והנשיא נענה בשמחה.


עוד נפגש כאמור הנשיא עם הפיינליסט האולימפי ושחיין נבחרת ישראל יעקב טומרקין, שסיפר על התקופה המורכבת שעברו כל שחייניות ושחייני ישראל בזמן הקורונה ועל ההכנות והאימונים לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו. בנוסף לבריכת השחייה ביקרו הנשיא ופמלייתו גם באולם הג'ודו וכן ערכו שולחן עגול בנושא "ערכים בספורט".


הנשיא ריבלין אמר במהלך הביקור: "בספורט אנחנו נפגשים עם האחר, נפגשים איתו על הדשא, על המזרן, על הפרקט ומביטים בו תמיד בגובה העיניים, כולם שווים מול שווים באותו שדה שבו מתמודדים, ספורט וחינוך לספורט חורגים מהמגרשים ומאולמות האימונים ובכוחם לעצב תהליכים חברתיים רבי עוצמה. ההבנה שהחינוך לערכים בספורט לא מעצב רק ספורטאים טובים יותר, אלא אנשים טובים יותר. עלינו לעשות את המיטב כדי לוודא שנזקי הקורונה לא יובילו חלילה לסגירה של הבתים הללו ולא יגרמו לדור הבא של הספורט הישראלי, של החברה הישראלית כולה, לאבד את העוגן הזה"

"אני מבקש לאחל הצלחה רבה לאתלטיות והאתלטים המצוינים שלנו שצפויים לייצג אותנו באולימפיאדת טוקיו. אני יודע שהאימונים לקראת האולימפיאדה הזו, היו מאתגרים במיוחד, ושנדרשתם לנחישות, ריכוז, ומשמעת עצמית, היוצאים מגדר הרגיל. אנחנו סומכים עליכם, וגאים בכם כל כך”.צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200