איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  מקום 4 למתן רודיטי באליפות אוסטרליה, פביאן חמישית

מקום 4 למתן רודיטי באליפות אוסטרליה, פביאן חמישית

תאריך: 25/01/2020
מקום 4 למתן רודיטי באליפות אוסטרליה, פביאן חמישית
הישג נאה לשני שחייני המים הפתוחים הישראלים מתן רודיטי ואווה פביאן באליפות אוסטרליה הפתוחה ב-10 ק"מ שנערכה הלילה (בין שישי לשבת) בברייטון ביץ' באדלייד ואיגדה תחתיה שחיינים בכירים רבים מכל העולם. רודיטי סיים במקום הרביעי בתחרות היוקרתית, ואילו פביאן סיימה במקום החמישי, כששניהם היו קרובים מאוד לזכייה במדליות.

במשחה הגברים די מהר התגבשה קבוצת בריחה של חמישה שחיינים, בהם גם השחיין הישראלי. קבוצה זו נשארה צמודה עד הסיום, כאשר בתום פיניש דרמטי סיים ראשון האלוף האולימפי ההולנדי פרי וירטמן עם זמן של 1:55:45.24 שעות. אחריו הגיעו שלושה שחיינים כמעט יחד - אלוף העולם מ-2015 ג'ורדן ווילימובסקי האמריקאי, ניק סלומן האוסטרלי ורודיטי, שקבע 1:55:49.96, רק 3 עשיריות ממדליה וחצי שנייה מהמקום השני.

רודיטי, שחיין בני הרצליה התאמן בחודשים האחרונים בצוותא עם ווילימובסקי בסנטה מוניקה, תחת מאמן נבחרת ארה"ב במים פתוחים דייויד קלשהיימר. זאת, יחד עם שחייני מרחקים ישראלים מובילים נוספים, כחלק מפרויקט המים הפתוחים של איגוד השחייה.

במשחה המקביל לנשים הדבוקה המובילה הייתה מעובה אף יותר מזו של הגברים, כאשר גם בה שהתה כל העת פביאן. הישראלית מהפועל בית שמש סיימה את המרחק בזמן של 2:02:35.32 שעות, 5 שניות וחצי ממדליה. מי שניצחה במשחה היא מדליסטית הכסף האולימפית היילי אנדרסון מארה"ב, לפני קרינה לי המקומית ואשלי טוויצ'ל האמריקאית המעוטרת.


מתן רודיטי, שממשיך מאוסטרליה בחזרה לסנטה מוניקה להמשך תכנית האימונים, אמר בסיום המשחה: "היו תנאים טובים, עם שמש ומים קרים וים מעט גלי. זה היה משחה מעולה, הכנה טובה לתחרויות החשובות השנה במים פתוחים כי היה קצב חזק לאורך כל הדרך ופיניש צמוד".

פביאן ורודיטי, כמו גם שאר שחייני המים הפתוחים הישראלים, ינסו להשיג לראשונה בתולדות ישראל את המקום במשחקים האולימפיים דרך תחרות הקריטריון שתיערך ביפן בסוף חודש מאי. זהות השחייניות והשחיינים אשר יישלחו לתחרות הקריטריון תיקבע בתחרות הסבב האירופי שתיערך באילת ומהווה גם את אליפות ישראל ב-8 במרץ.

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200