איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  איתי צ'מה מעביר סדנת משחק לנבחרת השחייה האמנותית

איתי צ'מה מעביר סדנת משחק לנבחרת השחייה האמנותית

תאריך: 16/11/2020
איתי צ'מה מעביר סדנת משחק לנבחרת השחייה האמנותית
שחייה אמנותית היא אחד הענפים הכי מורכבים ומיוחדים שיש בספורט האולימפי. כדי להיות ברמה גבוהה, יש להתמקצע בשחייה, בריקוד, באקרובטיקה, בגמישות, וגם... במשחק. בדיוק לשם כך נוצר שיתוף פעולה ייחודי בין נבחרת ישראל בשחייה אמנותית לשחיין האולימפי ואלוף ישראל בעבר, איתי צ'מה. צ'מה למד אחרי פרישתו משחייה תחרותית בבית הספר למשחק "גודמן" והפך לשחקן מוערך ומבוקש, אשר אפילו גרף פרסים בפסטיבלים ברחבי העולם.

השחיין האולימפי מעביר בימים אלו סדנת משחק בת שישה מפגשים לשחייניות הנבחרת האמנותית בשיתוף "אתנה" טופ-טים, בה הוא משלב את יכולותיו כשחקן ומורה למשחק עם ניסיונו העשיר בזירת התחרויות הבינלאומית. המפגש הראשון התקיים בסוף השבוע האחרון, אחריו סיפרו הבנות על חווייה ייחודית ומעשירה, שבהחלט תוכל לחזק אותן ולשפר אותן כשחייניות אמנותיות ברמה העולמית הגבוהה.

איתי צ'מה סיפר לאחר המפגש: "תמיד היו לי הרבה כבוד והערכה לשחייה האומנותית. זהו אחד מענפי הספורט שמשלבים באופן מושלם מיומנות טכנית ויכולת הבעה אומנותית בתוך מסגרת קבוצתית ותובענית מאוד. מתוך כל העבודה הקשה, התיאום בין הבנות, הכוראוגרפיה, המוזיקה והאתגרים המנטליים מתגלה "הסיפור" שהבנות מספרות. בדיוק כמו שלפעמים צופים בסרט מעולה, הצגה טובה, ספר או ציור, ועוברים חוויה רגשית חזקה ולא בטוחים לגמרי איך ולמה זה קורה, אבל כשזה טוב – אנחנו מרגישים את זה. באומנות המשחק, ספציפית תיאטרון, יש קווים משיקים רבים לשחייה אומנותית ובתור אחד שחווה את העולם ההישגי והתחרותי ברמות הגבוהות ביותר ובשנים האחרונות מופיע בתיאטרון על במות בכל הארץ ובחו"ל, החיבור היה כמעט מתבקש. מבחינתי בנות השחייה האומנותית הן קודם כל ספורטאיות אבל גם פרפורמנסיות ופה אני בא לעזור להן לספר את הסיפור כדי שבמשך 3 הדקות שהן מבצעות את התרגיל במים, הקהל וגם השופטים יעברו את החווייה הטובה ביותר". 

"מעבר לכך, הסדנה תציע לבנות להיפתח ולהתפתח רגשית ונפשית, להכיר את עצמן טוב יותר ולשפר את הביטחון העצמי שלהן, ללא קשר להיותן ספורטאיות הישגיות. שלוש השנים בבית הספר למשחק "גודמן" בבאר שבע שינו את חיי, ואם יש לי את ההזדמנות להשפיע ולו במעט על אחרים באותו אופן, אני רואה בזאת שליחות. אני מאוד שמח ונרגש להתחיל את התהליך ואני מודה לאיגוד השחייה על הזכות הגדולה לעבוד עם בנות הנבחרת".

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200