איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  האיגודים ושאר הגופים קוראים: החזירו לנו את הספורט!

האיגודים ושאר הגופים קוראים: החזירו לנו את הספורט!

תאריך: 26/10/2020
האיגודים ושאר הגופים קוראים: החזירו לנו את הספורט!
איגוד השחייה חבר היום (שני) לוועד האולימפי בישראל, התאחדות אילת, הוועד הפראלימפי, מרכזי הספורט ושאר איגודי הספורט בארץ. יחד, התאגדו הגופים ושלחו מכתב לשר התרבות והספורט חילי טרופר ולשר הבריאות יולי אדלשטיין בדרישה להחזיר את הספורט הישראלי לפעילות. על המכתב חתום יו"ר האיגוד סימון דוידסון, כמו גם ראשי כל הגורמים אשר יצאו בקריאה ברורה: "החזירו לנו את הספורט!"

תוכן המכתב מובא כאן לפניכם:

“אנו, ראשי איגודי ומרכזי הספורט וגופי הרוחב, פונים אליכם בשם אגודות הספורט, הקבוצות, המאמנים והשחקנים, בדרישה להחזיר את הספורט הישראלי לפעילות! חודשים של עצירה מוחלטת בפעילות הספורט המאורגן, הביאה לפגיעה אנושה בספורטאים, בצוותי האימון וההדרכה ובתשתיות הספורט בישראל. נזקים שכבר עכשיו ייקח שנים לשקם!

לפי הדוח האחרון של עמותת על"ם, עמותה המטפלת בנוער בסיכון, הסוקר את השלכות משבר הקורונה בחודשים מרץ-מאי 2020, ניתן ללמוד כי משבר הקורונה הביא רבים מבני הנוער והצעירים/ות לברוח לסמים, לאלכוהול, לרחוב, להפרעות אכילה ולפגיעות עצמיות".

הספורט מאבד בכל יום ילדים שקיים סיכון מהותי שלא יחזרו אליו! אנו מפצירים בכם לאפשר לנו לפעול למען הספורטאים ולחזור להפעילם באופן אחראי, כך שנמנע או לפחות נצמצם את הנזקים הבריאותיים, הנפשיים והפיזיים המצטברים.

אנו מתחייבים לפעול בהתאם לכל ההנחיות ולעמוד בכל הדרישות. תנו לנו לחזור ולפעול!  מערכות הספורט, אשר גם בימים כתיקונם עומדות על כרעי תרנגולת, עומדות בפני המשך של הפסקת הפעילות המהווה מכה אנושה, כמו גם אגודות וקבוצות רבות שלא יחזרו לפעול.

לסיכום, איסור מתמשך לעסוק בספורט מאורגן כאמצעי למניעת הדבקה אינו מידתי וגובה מחירים שאינם מצדיקים את המטרה: פגיעה פיזית ונפשית במושבתים וחשיפתם לסיכונים נוספים, פגיעה כלכלית במפעילים, פגיעה בתשתיות ובהון האנושי ואובדן עניין של ילדים לחזור לפעילות ספורטיבית ככל שהעצירה הכפויה מתמשכת.

לפיכך, אנו חוזרים וקוראים לכם לבחון מחדש את מלוא ההשלכות של העצירה המוחלטת של הספורט המאורגן ולאפשר חזרה לפעילות באופן מיידי".

 

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200