איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  השר בירך, גורבנקו ביקשה שיעזור לשחיינים

השר בירך, גורבנקו ביקשה שיעזור לשחיינים

תאריך: 25/10/2020
השר בירך, גורבנקו ביקשה שיעזור לשחיינים
אנסטסיה גורבנקו זכתה אמש (שבת) לברכה מיוחדת, והשיבה בבקשת סיוע נרגשת. אחרי ששברה אתמול (שבת) שיא ישראלי נוסף ושיא אירופי לנוער במסגרת ליגת השחייה הבינלאומית ה-ISL, עם 52.36 שניות במשחה ל-100 מטר חופשי, קיבלה השחיינית בת ה-17 הודעה מיוחדת משר התרבות והספורט חילי טרופר, שבירך אותה על הישגה עם צאת השבת.

"אנסטסיה היקרה, זה חילי טרופר שר התרבות והספורט", כתב השר, "מבקש לאחל לך ברכות מכל הלב על ההישג המופלא! גאווה גדולה לכולנו. בהערכה גדולה, חילי". גורבנקו הנרגשת הודתה לשר והוסיפה בקשה בשם כל שחייניות ושחייני ישראל: "תודה רבה! כיף לשמוע! שמחה לקבל ברכה כזו ממך, זה נורא מרגש. בנוסף לכך, רציתי להגיד שאני מאוד מקווה שהשחיינים בארץ יחזרו לשחות בקרוב, כי הם הרבה זמן כבר בלי המים וזה מאוד קשה להם, ואני מקווה שזה לא מה שיעצור את הספורט מלהתפתח בארץ ויגרום לאנשים לפרוש, אז אני מקווה שאתם על זה". השר טרופר השיב מיד על הפנייה: "בשמחה רבה. עובדים על זה קשה ולוחצים מאוד. תודה רבה".


כזכור, מאז תחילת הסגר השני ערב ראש השנה לפני מעל חודש, כל פעילות אגודות השחייה מושבתת ומעל 7,000 שחייניות ושחיינים תחרותיים נותרו מחוץ למים. חברי הסגלים הייצוגיים של ישראל, דוגמת גורבנקו, אמנם קיבלו היתר מיוחד להמשיך להתאמן, אולם יתר השחיינים לא יכולים לשחות, וזאת על אף חוות דעת מקצועיות רבות, כולל מתוך משרד הבריאות, הגורסות כי שחייה הוא הספורט הכי פחות מסוכן, בשל החיטוי המתמיד הנגרם הודות לכלור שבמים (חומר החיטוי העיקרי נגד הקורונה גם בבתי חולים), וכן בזכות היכולת להפרדה מוחלטת והיעדר מגע בין המתאמנים.

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200