איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  חודש המודעות למאבק בסרטן השד

חודש המודעות למאבק בסרטן השד

תאריך: 12/10/2020
חודש המודעות למאבק בסרטן השד
חודש אוקטובר ידוע בתור חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד. גם אנחנו באיגוד השחייה מצטרפים למטרה החשובה, תוך הקריאה ללכת להיבדק בשלב מוקדם. לפי האגודה למלחמה בסרטן, גילוי מוקדם הוכח כמפחית את התמותה מסרטן השד ומאפשר לשנות את מהלך המחלה.

התוכנית הלאומית לאבחון מוקדם של סרטן השד  הוקמה בתחילת שנות ה-90' ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן ומופעלת מאז בשיתוף משרד הבריאות וכל קופות החולים על בסיס ראיות ממחקרים קליניים וקווים מנחים של גופים מקצועיים. בדיקה פשוטה אצל כירורג שד פעם בשנה וביצוע סריקת ממוגרפיה פעם בשנתיים לנשים מעל גיל 50 או בהתאם להמלצת הרופא, עשויה להציל חיים. כמו כן, בכל גיל ובכל מצב, אם את מרגישה בגוש או בשינוי כלשהו בשד, פני לרופא ודרשי לברר את טיבו.

לטובת הגברת המודעות לנושא זה, החלטנו באיגוד השחייה להחליף את צבע הגל בלוגו שלנו לוורוד, וכך הוא יופיע כאן באתר האיגוד, בראש העמוד עד סוף חודש אוקטובר. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לאתר האגודה למלחמה בסרטן, או לפנות ללא הפנייה לרופאת או לרופא המשפחה.

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200