איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  לוח תחרויות השחייה לעונת 2020/21

לוח תחרויות השחייה לעונת 2020/21

תאריך: 06/09/2020
לוח תחרויות השחייה לעונת 2020/21
(צילום: גלעד קוולרצ'יק)

עונת 2020/21 נפתחה למעשה בשבוע שעבר, וכעת אנחנו מציגים את לוח התחרויות הצפוי לעונה זו. חברי ועדה מקצועית ופיתוח שקדו על התכנית במרץ בשבועות האחרונים וגם אם היא מגיעה לצד כמה סימני שאלה בשל מגיפת הקורונה, יש בה גם כמה בשורות חדשות ומרעננות לשחייה הישראלית.

אחת מאותן בשורות היא חזרתן של תחרויות הליגה הארציות במתכונת חדשה תחת האיגוד. החל מהשנה הנוכחית, יפעלו ארבע ליגות שונות, אשר יקנו לשחייה הישראלית מגוון תחרויות: ליגה לצעירים, ליגה לנוער ובוגרים, ליגה למאסטרס וליגת המים הפתוחים. כל תחרויות הליגות בבריכות ייערכו בבריכה הלאומית במכון וינגייט ובניהול מלא של האיגוד, וזאת על מנת שנוכל לתת מענה למספר שחיינים רב ככל שניתן, תוך הקפדה יתרה על הנחיות משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט ובהתאם להנחיות התו הסגול לאירוח תחרויות בזמן קורונה.

התחרויות לצעירים יחולקו לקפסולות משתנות ויתפרסו על פני חמישה מחזורים - שלושה בבריכה קצרה ושניים בבריכה ארוכה. לנוער ולבוגרים ייערכו שלוש תחרויות ליגה העונה - שתיים בבריכה קצרה ואחת על ארוכה, כשהמבנה הסופי יוחלט בימים הקרובים. הליגה למאסטרס תהיה במתכונת דומה לזו שהחלה כבר בעונה החולפת, עם ארבעה מחזורים - שניים בבריכה קצרה ושניים בבריכה ארוכה.

ליגת המים הפתוחים תחולק לשבעה סבבים - שתי תחרויות ייערכו בכינרת, שתיים נוספות בניר דוד, אחת כחלק מאליפות ישראל והסבב האירופי באילת, אחת נוספת היא האליפות ל-5 ק"מ בבריכה, כאשר התחרות שתנעל את הליגה תתקיים בקצה הצפוני של ישראל, בבריכת רם. גם כאן, פרסים שווים יוענקו לזוכים בסבב, כמקובל בסבבים דומים בעולם.

עוד שינוי מהלו"ז אליו התרגלנו הוא הפרדת אליפות ישראל לבוגרים מאליפות הנוער בעונת הקיץ. אליפות הבוגרים (שפתוחה כמובן גם לגיל הנוער) תהיה כחלק מתחרות ה"טריילז" וצפויה להיערך ב-11 עד 14 ביוני, בעוד אליפות הנוער (שתהיה פתוחה גם לבוגרים) תיערך ב-16 עד 19 ביולי. כמו כן, ללו"ז הצטרפה גם אליפות הנוער דרג ב', אשר תתן הזדמנות לשחייניות ולשחיינים נוספים על הבמה הגדולה, בדומה למודל שעובד בצורה טובה בצעירים בשנים האחרונות.

לתשומת לבכן/ם, בשלב זה הלו"ז חסר את תחרויות השחייה האמנותית (יתווספו בשבועות הקרובים לאחר אישורם), כמו גם אליפויות הפועל ומכבי שלא נמצאות בו בשלב זה. כמובן אין בתכנית גם תחרויות בינלאומיות רבות, שטרם נקבעו. סבב אירופה במים פתוחים מופיע ב-21/3 טנטטיבית, כאשר ככל הנראה יתקיים בתאריך זה או ב-14/3. חשוב לציין כי הלו"ז אמנם קבוע, אך ייתכנו בו שינויים לאור המצב. כמו כן, כל התאריכים משבוע 32 ואילך (לאחר גביע האיגוד) – דורשים אישור. בהצלחה לכולן/ם!

ללוח התחרויות המלא

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200