איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  איגוד השחייה וארגון בטרם במהלך למניעת טביעות

איגוד השחייה וארגון בטרם במהלך למניעת טביעות

תאריך: 10/08/2020
איגוד השחייה וארגון בטרם במהלך למניעת טביעות
איגוד השחייה וארגון בטרם לבטיחות ילדים חברו יחד במהלך למניעת טביעות ילדים. במסגרת שיתוף הפעולה כמה מבכירי שחייני נבחרת ישראל מספרים על התחושות שלהם כשהם מתחת למים ומדגישים "אף אחד לא נולד שחיין - לימודי שחייה מצילים חיים".  

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בין השנים 2015 ל-2020 טבעו 112 ילדים בישראל. עד כה בשנת 2020 טבעו 8 ילדים למוות. לאור הנתונים הקשים התגייסו שחייני הנבחרת לקמפיין להעלאת המודעות ללימודי שחייה, שהוכחה כמצילת חיים. בסרטון שפורסם היום (שני) משתתפים שחייני נבחרת ישראל: יעקב טומרקין, אנדראה מורז, אנסטסיה גורבנקו, יהונתן קופלב ומירון חרותי.

צפו בקמפיין:

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "במיוחד בישראל, בילוי במים בקיץ הוא חוויה מהנה וחיובית - אך לצערנו הנתונים מראים שגם בילוי תמים יכול להסתיים בטרגדיה. מחקרים מראים כי לימודי שחייה הם גורם קריטי במניעת טביעות אצל ילדים ובני נוער. פעוטות וילדים שאינם יודעים לשחות חייבים בהשגחה צמודה במים במרחק נגיעה וללא הסחת דעת. כאשר יש יותר ממבוגר אחד קובעים אחראי תורן שתפקידו להשגיח על הילדים, ומתחלפים לפי הצורך. אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם איגוד השחייה ושחייני הנבחרת ומקווים כי יחד נוכל למנוע את המקרה הבא".

סימון דוידסון יו"ר איגוד השחייה: "לצערנו, בגלל הקורונה אנו רואים ירידה משמעותית בהרשמה ללימודי שחייה, ועלינו להזהיר את ההורים מפני הסכנות הטמונות בכך. אנו קוראים לכולם להירשם לאחד מבתי הספר לשחייה שמפעילות אגודות השחייה, ובכך נציל חיים! שחייה היא פעילות בריאה, מהנה ומועילה לכל גיל וחשוב לציין כי אין תיעוד אפילו למקרה הדבקה אחד בעולם בבריכות השחייה, כשהאגודות שומרות על בריאות הילדים ופועלות לפי כל ההנחיות. שמחנו להירתם לקמפיין החשוב יחד עם ארגון בטרם ואנחנו מקווים שבעזרת השיתוף של כולם נגיע עם המסר לכמה שיותר בתים".

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200