איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  שני שחייני הפועל בת ים הצילו משפחה מטביעה

שני שחייני הפועל בת ים הצילו משפחה מטביעה

תאריך: 09/08/2020
שני שחייני הפועל בת ים הצילו משפחה מטביעה
בשבועות האחרונים אנחנו שומעים לצערנו לא מעט על מקרים של טביעות, בעיקר של ילדים, בים או בבריכה. למזלנו, אתמול (שבת) נמנע מקרה טרגי נוסף שכזה, בזכות עירנותם ומסירותם של שני שחייני הפועל בת ים, מאור גורלניק ודניאל רבינוביץ'.

מאור בן ה-15 ודניאל בן ה-14 הם שניהם שחיינים מצטיינים - אלופי ישראל לגילם ושיאני גילאים, וגולשי גלים חובבים. הם יצאו לגלוש בחוף הגולשים בראשון לציון אתמול, כשלפתע ראו אב ושני ילדים זועקים לעזרה, "היה ים מאוד סוער", סיפר רבינוביץ', "כשהגענו לעומק ראינו את השלושה על גלשן, הם נסחפו ולא הצליחו לצאת, ושלושתם לא ידעו לשחות. מיהרנו לשחות אליהם, לקחתי את אחד הילדים על הגלשן שלי, מאור לקח את הילד השני על שלו ועזרנו גם לאבא לצאת".

גורלניק הוסיף: "הם היו חסרי אונים ומזל גדול שעברנו שם, כי אני לא יודע מה היה קורה אם היו ממשיכים להיסחף. הם מאוד הודו לנו. בהחלט הרגשנו גאים בעצמנו, אבל לא חשבנו פעמיים, היה לנו ברור שנעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי להציל אותם. זה חלק מהערכים שקיבלנו בבית ובאגודת השחייה שלנו ואנחנו קוראים לכולם לשמור על עצמם במים ולא להיכנס כשסוער וכשלא מכירים את הים".

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים טבעו בחמש השנים האחרונות מעל 100 ילדים, ועד כה בשנת 2020 טבעו 8 ילדים בים ובבריכה. איגוד השחייה וארגון בטרם מזכירים לכולם - הישמעו להנחיות בקרבת כל מקווה מים, שמרו על בטיחותכם ובטיחות ילדיכם וזכרו - לימודי שחייה מצילים חיים.

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200