איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  חנן גלעד פורש מאימון הנבחרת במים פתוחים, אמיר עופר יחליפו

חנן גלעד פורש מאימון הנבחרת במים פתוחים, אמיר עופר יחליפו

תאריך: 25/06/2020
חנן גלעד פורש מאימון הנבחרת במים פתוחים, אמיר עופר יחליפו
עם החזרה ההדרגתית לשגרה בתום פגרת הקורונה, ניתן כעת להכריז על מי שיהיה המאמן הראשי של תכנית המרחקים במרכז המצוינות של איגוד השחייה במכון וינגייט, וכך גם המאמן הראשי של נבחרת ישראל בשחייה במים פתוחים, החל בעונה הבאה. המאמן החדש יהיה אמיר עופר, מי שאימן בשש השנים האחרונות במכבי פ.מ רעות והיה חלק מצוות הנבחרת במים פתוחים, וכעת יעשה את המעבר למכון וינגייט.

מי שייפרד בסוף העונה מהאקדמיה ומהנבחרת אחרי שנים רבות הוא המאמן הראשי והמוערך חנן גלעד, אשר ביקש לסיים את תפקידו ונתן את ברכת הדרך לאמיר עופר כמחליפו. תחת ידיו של גלעד, שחגג 70 לא מכבר, עברו עשרות ואף מאות שחיינים מוצלחים, כולל טובי שחייני ישראל, אלופים ושיאנים. חנן אימן בנבחרות ישראל השונות מ-1985 ובאקדמיה למצוינות משנת 2000. איגוד השחייה מוקיר לחנן תודה ענקית והערכה רבה על שנותיו באיגוד, ובפרט על השנים האחרונות בהן שימש כמאמן המרחקים והמים הפתוחים וסייע לפתח ולהרים את הענף לגבהים חדשים.
 

חנן גלעד אמר: ״אני מודה לאיגוד השחייה ולשחיינים שנתנו לי את האפשרות לעבוד איתם, הייתה לי תקופה ארוכה של 35 שנה בנבחרות ישראל וכעת אני מוכן לאתגרים הבאים. אני מאחל הצלחה רבה לאמיר עופר בתפקיד, אני בטוח שהוא יצליח ואסייע לו בכל שיבקש״.

יו"ר איגוד השחייה סימון דוידסון אמר: "חנן גלעד, מלבד היותו מאמן ענק, הוא גם נשמה ענקית. חנן נתן המון לשחייה הישראלית בעשורים האחרונים, הן באקדמיה, הן בנבחרות והן בשנים האחרונות במים הפתוחים והמרחקים. אני רוצה להודות לו באופן אישי ולאחל לו המון הצלחה בהמשך. הלוואי ומשפחת השחייה הישראלית תזכה לעוד מאמנים רבים כמוהו. אני גם שמח שהוא חנך באופן אישי את אמיר עופר בשנים האחרונות ובטוח שדרכו של אמיר סלולה להצלחה בתפקידו החדש".

אמיר עופר בן ה-35 מכיר מקרוב את שחיית המרחקים, שכן היה בעצמו שחיין מרחקים במשך שנים רבות בהפועל ערד ובמכבי פ.מ רעות וגם היום הינו שחיין מאסטרס פעיל, בפרט במרחקים הארוכים. בנוסף לתפקידו ברעות, כמאמן נוער ובוגרים וכמאמן צעירים, בארבע שנים האחרונות הוא משמש חלק מצוות נבחרת ישראל במים פתוחים תחת הדרכתו של חנן.

המאמן הראשי של מכבי פ.מ רעות, כרמל לויתן, סיפר על עופר: ״אמיר ניחן ביכולות נדירות לתקשר עם כל שחיין או איש צוות בגובה העיניים וליצור אמון הדדי. מאמן מעולה שיוצר אווירה של מצוינות סביבו. יש לו ידע עמוק בטכניקה, פיזיולוגיה ופסיכולוגיה. אני חושב שאיגוד השחייה לא היה יכול לבחור מאמן טוב יותר מאמיר לתפקיד ואני בטוח שהוא יקח אותו מאוד רחוק. כמובן שאצלנו ברעות הוא ישאיר חור גדול מאד מקצועית ואישית - כולם אוהבים ומעריכים את אמיר ברעות, ולא סתם, ואנחנו מאחלים לו בהצלחה מכל הלב״.

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200