איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  הסתיימה התחרות הבינ״ל המקוונת הראשונה, כסף לספרא

הסתיימה התחרות הבינ״ל המקוונת הראשונה, כסף לספרא

תאריך: 04/06/2020
הסתיימה התחרות הבינ״ל המקוונת הראשונה, כסף לספרא
(בתמונה: ההזנקה בבריכה בסלובניה)

תחרות השחייה הבינ״ל המקוונת הראשונה אי פעם הגיעה לסיומה היום (חמישי). כ-30 שחייניות ושחיינים מארבע מדינות - ישראל, צ׳כיה, סלובקיה וסלובניה - לקחו חלק בתחרות, בה נערך משחה ל-3,000 מטר שהוזנק במקביל בבריכות שונות במדינות הללו (בריכות 25 מטר).

אצל הבנים, ניצח ויט אינגלדוד הצ׳כי, אשר עבר את המרחק בזמן 32:13 דקות (כ-1:04 ד׳ ממוצע ל-100). מיד אחריו הגיע יובל ספרא הישראלי (הפועל עמק יזרעאל) אשר קבע 32:25 דקות ושלישי היה צ׳כי נוסף, מרטין סטראקה, עם 32:43. שני מבין הישראלים ושישי בדירוג הכללי היה יונתן רוסין (עמק יזרעאל) עם 35:38 ושלישי (8 כללי) היה דביר צור (מכבי קריית ביאליק) עם 36:46 דקות.

במקצה הנשים ניצחה גם כן שחיינית צ'כית, לנקה סטרובובה, אשר קבעה זמן נאה של 34:59 דקות (כ-1:10 ד׳ ממוצע ל-100). שנייה סימה חברתה לקבוצה ג'ולי פלסקוטובה עם 35:21 דקות ושלישית הסלובקית שרה ניפלובה עם 36:50. בין הישראליות סיימה ראשונה עומר שוורץ (מכבי קרית ביאליק) עם 38:37 ושנייה טל אשכנזי (הפועל עמק יזרעאל) עם 39:33.

נציין, כי הצ'כים העמידו לתחרות זו כמה משחייני המרחקים והמים הפתוחים המובילים שלהם, אשר היו צריכים להשתתף לפני שבוע בתחרות הקריטריון האולימפית ביפן, שנדחתה כידוע בשנה בשל מגפת הקורונה (כך גם יובל ספרא מהצד הישראלי כמובן). יתר השחיינים הם שחייני אגודות, חלקם צעירים, שנהנו מאוד מההזדמנות לארוע מיוחד שכזה. 
 
(כך זה נראה אצל הצ'כים)
 
מארגן ויוזם התחרות אנדריי טוט אמר בסיום: "זו הייתה חוויה יוצאת דופן. יש לצפות שנשפר את התשתית ואת המערכת ותחרויות מסוג זה ימשיכו להתקיים, כי הרצון קיים מכל הצדדים וגם ההתלהבות הייתה רבה גם לפני וגם לאחר המשחים. האירוע התקיים לא רק בארבע מדינות שונות, אלא גם באתרים שונים בכל מדינה, מה שעשה גלים בכל בריכה. לרגע בריכות שבימים הרגילים לא חשבו לקיים אירוע בינלאומי הפכו למקום מרכזי להתעניינות של השחיינים, שלא מכבר חזרו מהפגרה כנראה הארוכה ביותר בהיסטוריה המודרנית. מכל הצדדים תרמו פעילים, שופטים ומאמנים להצלחת המיזם. קיבלנו שבחים על הרעיון ועם כל הקשיים וחוסר הניסיון הטכני, התגברנו על הכל, כי בסופו של דבר הנוער צמא לקשר עם צעירים אחרים מכל העולם שהפעם התמודדו כולם עם אותם הקשיים".
 
(אנדריי טוט ויובל ספרא)

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200