איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  איגוד השחייה מציג: תכנית החזרה לתחרויות לעונת 2019/20

איגוד השחייה מציג: תכנית החזרה לתחרויות לעונת 2019/20

תאריך: 19/05/2020
איגוד השחייה מציג: תכנית החזרה לתחרויות לעונת 2019/20
אחרי תקופה ארוכה מחוץ למים, חוזרות בימים אלו כל אגודות השחייה לפעילות מלאה. חלקן כבר עשו זאת ואחרות יעשו זאת בימים או בשבועות הקרובים ובכל מקרה איגוד השחייה ממשיך לפעול ללא הרף למען פתיחה כוללת של בריכות השחייה וחזרת החוגים וקורסי לימוד השחייה. עם מתן ההקלות ואישור משרד הבריאות לחזרה הדרגתית לשגרה, התכנסה היום הוועדה המקצועית של איגוד השחייה, אליה הצטרפו מספר מאמני אגודות בכירים במטרה ליצור מתווה תחרויות לתקופה הקרובה.

המחשבה מאחורי המתווה היא מתן תחרות מטרה לשחייניות ולשחיינים בכל הגילאים. למותר לציין, כי איגוד השחייה רואה חשיבות גדולה במיוחד לחזרה למתכונת תחרויות אשר תקבע עובדות בשטח טוב יותר מכל דבר אחר ותבהיר - הענף שלנו כאן, ושום מגיפה לא תנצח אותנו.

פרטי התכנית:

חודש יוני
חזרה לשגרת אימונים בכל האגודות לכל המאוחר בשבועות הראשונים של החודש. 

חודש יולי
אנו ממליצים לערוך תחרויות מקומיות באגודות, לפי הנחיות משרד הבריאות. תחרויות אלו לא יזדקקו לאישור תקנון באיגוד והן גם יכולות להיות במסגרת של Dual Meet” " ידידותי בין שתי אגודות. אם תהיינה אגודות שרוצות לארגן תחרויות כאלו (בהתאם להנחיות משרד הבריאות) בבריכה הלאומית במכון וינגייט, איגוד השחייה יסייע בכך ויספק את שירותי האיגוד ללא עלות (שעון אלקטרוני, שירותי מזכירות וכו׳) לשני סופי השבוע האחרונים של חודש יולי. 

חודש אוגוסט
רצף תחרויות ארציות גדולות ייערך בחצי השני של החודש (תאריכים סופיים יפורסמו בהמשך). היעד הוא שבוע תחרויות סוף העונה של השחייה הישראלית ויכלול תחרות לצעירים, תחרות נוער ובוגרים, תחרות מאסטרס ותחרות שחייה אמנותית. כמה נקודות להבהרה בהקשר לתחרויות אלו:
   - תחרויות השחייה ייערכו כולן בבריכה קצרה. 
   - בהתאם להנחיות משרד הבריאות, יוחלט על תכניתה המלאה של כל תחרות (בכפוף להגבלה על מספר המשתתפים           ושאר הגבלות שונות). 
   - יש להדגיש כי לא מדובר באליפויות ישראל, אליפות קיץ 2020 למעשה מבוטלת, אך כן מדובר בתחרות הנועלת את השנה המהווה תחרות מטרה לכל השחיינים.
   - בכל מקרה, לא מתוכננת תכנית מלאה שתכלול את כלל המשחים אליהם אנחנו רגילים מאליפויות ישראל, אלא תכנית מצומצמת יותר שתאפשר לכל השחייניות והשחיינים לקחת חלק בתחרות.

הבשורה הגדולה מבחינתנו - חוזרים לשגרה וחוזרים גם להתחרות. במהלך חודש יוני, לאחר קבלת ההנחיות המלאות לניהול אירועי ספורט ממשרד הבריאות, תתכנס שוב הוועדה המקצועית כדי לקבוע את פורמט התחרויות. לאחר מכן, יצאו גם תקנונים מסודרים, שוב, בהתאם למגבלות שיחולו בתקופת היעד, כמו גם לוח זמנים מדויק לשנה הבאה, אשר בשאיפה תהיה שנת תחרויות רגילה ללא מגבלות.

תקופה שלא ידענו כמותה מעולם מאחורינו (בתקווה!) ותקופת שגרה חדשה לפנינו! איגוד השחייה שואף לתת לאגודות ולשחייני ישראל את המענה הטוב ביותר על-מנת שכולנו נוכל לחזור לשגרה באופן הטוב והנכון. האיגוד זמין עבורכם בכל עת ופתוח לכל הצעה לייעול ולשיפור. בברכת חזרה מהירה לשגרה!

תמונה: גיא יחיאלי

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200