איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  9 מדליות לישראל בתחרות השחייה האמנותית המקוונת הראשונה

9 מדליות לישראל בתחרות השחייה האמנותית המקוונת הראשונה

תאריך: 09/05/2020
9 מדליות לישראל בתחרות השחייה האמנותית המקוונת הראשונה
היסטוריה קטנה נרשמה בסוף השבוע האחרון בענף השחייה האמנותית, כאשר ביוזמה ישראלית נערכה תחרות מקוונת, בהשתתפות שחייניות ושחיינים מ-11 מדינות מרחבי העולם. בהיעדר האפשרות בשל הקורונה, התחרות לא הייתה של שחייה אמנותית במים, אלא של תרגילי כח החשובים לספורטאיות בענף. בסופם של שני ימי התחרות, מלבד המחמאות על היוזמה והארגון, זכו הישראליות והישראלים גם לתשע מדליות בתרגילים ובקבוצות הגיל השונות.

שתי בנות הדואט האולימפי הישראלי, שלי בובריצקי ועדן בלכר, כיכבו והפגינו את יכולותיהן, כששלי זוכה בזהב בתרגיל החזקת רגליים ב-90 מעלות במקביל לרצפה (ישיבת "L"), ואילו עדן זכתה בזהב בתרגיל שכיבות סמיכה עם מחיאת כף , כמו גם בכסף בהחזקת הרגליים. בגיל ג'וניור זכתה נועם שמר במדליית כסף, בקדטים (בנים) אהוד דגני זכה בשתי מדליות הזהב, בקדטיות שירה ברגר ונטע רוביצ'ק זכו במדליות ארד ובצעירות נועה לילוס זכתה בארד גם היא.

ההפתעה למשתתפים הייתה בכך שמי שהעניקו להם וירטואלית את המדליות היו לא אחרים מאשר השחיינית האמנותית האגדית סבטלנה רומשינה (5 מדליות זהב אולימפיות, 21 מדליות זהב באליפויות עולם), ואחד השחיינים האמנותיים הגדולים בעולם אלכסנדר מלצב (4 פעמים אלוף עולם). על השיפוט היו אמונות שש שופטות בינ"ל מקטגוריה A (שופטות מהמשחקים האולימפיים ואליפויות העולם), וכל זה הועבר בשידור חי בכל העולם בערוץ היוטיוב המוביל של הענף.

יוזמת ומארגנת התחרות סבטלנה בלכר, ממאמנות נבחרת ישראל, אמרה בסיום: "אני מאוד מרוצה, יצא אפילו טוב יותר ממה שחשבתי שיהיה. קיבלתי הרבה תגובות נהדרות, גם מהמשתתפים, גם מהשופטים ואפילו מ-FINA (התאחדות השחייה הבינ"ל). אני חושבת שזה עשה שירות טוב לנבחרת ולמדינת ישראל, ועכשיו כולם רוצים עוד ושואלים מתי התחרויות הבאות. אבל הכי חשוב, שזה טוב מאוד בשביל השחייניות והשחיינים שנהנו וקיבלו עוד מוטיבציה להתאמן חזק גם בתקופה הקשה הזאת". 


טקס ההכרזה על המנצחים:

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200