איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  מניעת פציעות ושיפור מקצועי: הפיזיותרפיסט של נבחרת הולנד בישראל

מניעת פציעות ושיפור מקצועי: הפיזיותרפיסט של נבחרת הולנד בישראל

תאריך: 04/01/2020
מניעת פציעות ושיפור מקצועי: הפיזיותרפיסט של נבחרת הולנד בישראל
באיגוד השחייה ממשיכים לעבוד ולשפר את השחייניות והשחיינים הישראלים בעזרת מומחים מהעולם, וכעת מי שהגיע לישראל, בשיתוף פעולה עם אתנה ורפואת הספורט של מכון וינגייט, הוא יאן הארפר, הפיזיותרפיסט של נבחרת הולנד בשחייה ומומחה בעל שם עולמי בתחומו. 

הארפר, שנחת בארץ ביום רביעי, העביר אתמול (חמישי) סדנה מקיפה לפיזיותרפיסטים של רפואת הספורט במכון וינגייט, בהם כמובן גם הפיזיותרפיסטים הבכירים אשר עובדים עם איגוד השחייה.

היום נערכו מבדקי מניעת פציעות לשמונה שחייניות טופ טיפ של אתנה ושתי שחייניות טופ טים נוספות מהשחייה האומנותית. במבדקים אלו, כל שחיינית נבדקה במגוון תרגילים, במטרה למצוא את הנקודות החלשות שבגללן תוכל להופיע אצלה פציעה, או שמא כבר מתחילה להופיע. כיום ברפואת הספורט, אחת המטרות העיקריות בחייו של ספורטאי היא מניעת פציעות מראש, ולא טיפול בהן לאחר שהן כבר חמורות, וגם בישראל הדבר מיושם לא מכבר. כל המבדק צולם ויועבר למאמנים ולמאמנות, וכן לשחייניות עצמן, בנוסף לניתוח כתוב, על מנת שיוכלו להפיק ממנו את המירב.

מחר, ימשיך הארפר את פעילותו עם שחייניות סגל טופז של אתנה. כ-25 בנות הסגל הצעיר יגיעו למכון וינגייט ליום מרוכז, שיכלול שלושה אימונים: אימון אחד שיוקדש לגמישות, השני לתנועתיות וליציבות והשלישי הוא אימון פיזיותרפיה במים.מי שמנהל ומרכז את ההשתלמויות המקצועיות באיגוד השחייה ואת הקשר עם אתנה, נצר שומר שלום, אמר: "אנחנו מאוד שמחים שהצלחנו להביא איש מקצוע בעל שם כזה לישראל, ועוד יותר שמחים כשראינו עד כמה הגעתו תורמת לשחייה ולבעלי המקצוע המצוינים שיש לנו בישראל. אני רוצה להודות לאתנה ולרפואת הספורט במכון וינגייט על שיתוף הפעולה בהבאתו של יאן ומשוכנע כי נמשיך לעשות יחד דברים יפים למען השחייה הישראלית".

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200