איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  מכתב יו"ר ומנכ"ל איגוד השחייה לאגודות

מכתב יו"ר ומנכ"ל איגוד השחייה לאגודות

תאריך: 21/04/2020
מכתב יו"ר ומנכ"ל איגוד השחייה לאגודות
יו"ר איגוד השחייה סימון דוידסון ומנכ"ל האיגוד אמיר טיטו שלחו הערב (שלישי) מכתב למאמני ומנהלי אגודות השחייה בישראל בו עדכנו אותם לגבי החזרה ההדרגתית לפעילות והצעדים הנדרשים להמשך. המכתב המלא מובא כאן לפניכם.

מאמנים ומנהלי אגודות יקרים,

אמש נערכה (בזום) ישיבה של כל ראשי איגודי הספורט בישראל, יחד עם נציגי הוועד האולימפי ומשרד הספורט, כמו גם ישיבת הנהלת האיגוד, בהן נדונו הוראות השעה לחזרת הספורט לפעילות באופן הדרגתי בצל מגפת הקורונה. חשוב היה לי שתשמעו ישירות מאיתנו את פני הדברים.

שחייני סגלי היחידה לספורט הישגי במכון וינגייט יחזרו לפעילות בצורה מצומצמת ותחת הוראות משרד הבריאות, כאשר כל איגוד יכין מתודה ומודל חזרה לאימונים לפי אופי הענף (נציין כי איגוד השחייה כבר הכין והגיש תכנית שכזו בשבוע שעבר). כמו כן הוקם צוות רוחבי של כלל הענפים לבניית מסלול חזרה לפעילות כללית ולתחרויות בכפוף למגבלות, שכבר היום ישב עם נציגי משרד הבריאות והציג מתווה חזרה הדרגתית לשגרה.

נבהיר כי בימים האחרונים דרשנו ועודנו דורשים פתיחה מידית כבר בשלב הראשון של כל אגודות השחייה והשחייה האמנותית בישראל, במתכונת מצומצמת אשר תואמת את הנחיות משרד הבריאות (ללא מלתחות, עד 10 מתאמנים במקביל, עם מדידת חום ומרחק בין המתאמנים וכויו"ב). דרישה זו, שבאה לידי ביטוי גם בתכנית שצוינה לעיל, הושמעה בקול רב, בין היתר בוועדת הקורונה בכנסת (ונודה לח"כ יואל רזבוזוב על סיועו בעניין), במכתב רשמי למשרד הספורט וכן במישורים נוספים, אותם באופן מובן לא נוכל לפרט כעת.

לצערנו, דרישה זו טרם התקבלה. בשלב זה אין אישור לפתוח את הבריכות לטובת אימוני שחייה באגודות, אולם אנו צופים כי החלטה זו תשתנה ודרישתנו תתקבל בהמשך ותוך זמן קצר, גם אם באופן חלקי. אנו פועלים ונמשיך לפעול כדי להחזיר את הענף שלנו למסגרת, מתוך הבנה כי יש בכך חשיבות עליונה בריאותית, חברתית, ספורטיבית וכלכלית כאחד. ההחלטות שיוצאות מהישיבה היום הן צעד ראשון בכיוון הנכון ואלו בהחלט חדשות טובות, אולם הן צעד קטן מדי לטעמנו ואנו פועלים ללא הרף להרחיבו בהקדם.

לגבי חזרת הסגלים לפעילות חשוב להבהיר - סגלי היחידה לספורט הישגי מונים 15 שחייניות ושחיינים השוהים בישראל. מדובר רק על הסגלים הנוכחיים (זהב, כסף, ארד ועתודה הישגית) והסגלים הללו קשיחים וללא אפשרות לשינוי מטעמנו או מטעם כל גורם אחר בשלב זה. השחיינים הללו יגיעו לאימון אחד בלבד ביום, וישובו מיד לביתם, כאשר כל הנחיות משרד הבריאות יישמרו באופן הדוק, לרבות מדידת חום בכניסה למכון, הקפדה על מרחק של 2 מטרים בכל עת וחתימה יומית על הצהרה של עמידה בכללים ואי הימצאות תסמינים. אליהם יתלווה מאמן קבוע אחד בלבד, אשר גם הוא יידרש כמובן לכל התנאים. נבחרת השחייה האמנותית מתוכננת בשלב זה לשוב לפעילות ב-3 במאי בתנאי הסגר.

כמי שנמצאים מבחינתנו בחוד החנית של השחייה בישראל, חשוב לנו שתדעו כי אנו עושים לילות כימים על מנת להחזיר את פעילות כל השחיינים ההישגיים בישראל לאימונים מהר ככל האפשר, ולו באופן מצומצם, וכמובן בהתאם להוראות משרד הבריאות. ברור לכולנו ואנו מנסים להבהיר זאת לכל הגורמים הרלוונטיים, כי ללא האגודות לא יהיה ספורט תחרותי בישראל וככל שיבינו זאת מוקדם יותר, כך ייטב.

נסיים בנימה אופטימית. לתחושתנו מהשיחות וההתכתבויות שאנו מנהלים עם מקבלי ההחלטות, האור בקצה המנהרה הולך ומתקרב. עוד קצת, ונחזור כולנו להריח מכלור שוב.

שמרו על עצמכם! וכמובן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה!

סימון דוידסון, יו"ר איגוד השחייה
אמיר טיטו, מנכ״ל איגוד השחייה

צרו קשר


דוא"ל einat@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200